Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

14 października 2022

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Głównym celem Projektu  jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Cele szczegółowe:
-Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.
-Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
– Przekazywanie za pośrednictwem Literatury wartości moralnych.
-Wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).
-Rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia.
-Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.
-Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.
-Przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.

Koordynator projektu: mgr Małgorzata Kołodziej 

Pacynki – Biedronki Kropka i Kropek 

Przedszkolak i z grupy III „Biedronki” rozpoczęły przygodę razem z  Międzynarodowym Projektem Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek” oraz przystąpiły do realizacji zadań projektowych. Wspólnie,  samodzielnie  stworzyliśmy pacynki – biedronki o imieniu Kropek i Kropka, które będą towarzyszyły nam podczas projektu. Uczymy się wspólnie piosenki projektowej jak również powstał Bajkowy Kącik Czytelniczy który będziemy uzupełniać ciekawymi tytułami.

                                          🍂🍁🫖🍵🍂🍁Herbatka dla Seniora 🍂🍁🍵🫖🍂🍁

W piątek 4 listopada  przedszkolaki z gr. III „Biedronki” udały się z wizytą do Klubu Seniora „Złoty Wiek” w Tarnowie w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Podczas spotkania przedszkolaki radośnie prezentowały przygotowane piosenki i wierszyki. Dzieci z uwagą słuchały opowieści „przyszywanych” babć i dziadka o ich życiu, pracy jaką wykonywali jak i o tym jak funkcjonuje klub seniora. Było to bardzo miłe spotkanie, pełne radości i wzruszeń. Na koniec wręczyliśmy przyniesione przez dzieci herbatki aby umilały seniorom długie jesienne i zimowe wieczory.

W miesiącu listopadzie 🍁 grupa III Biedronki 🐞 miała okazję przenieść się do Krainy Przyjaźni  realizując drugi moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” 📚📙📚.  Z zadań obowiązkowych wybraliśmy aż trzy zadania,  które sprawiły nam dużo radości i zabawy ❤️. ❗️Dzieci z radością bawiły się na Balu Postaci z Bajek połączonym z głośnym czytaniem znanych i nieznacznie utworów literackich 👸🏻🤴🏼👗  ❗️„Prawdziwy Przyjaciel to skarb” to kolejne zadanie jakie wykonaliśmy wspólnie.  Stworzyliśmy książeczkę o przyjacielu samodzielnie kolorując ilustracje. Poznaliśmy również ciekawe historie o przyjaźni. 🦚🦔🐇🌺❗️W ramach części projektu – Dobranocki z Dawnych Lat – obejrzeliśmy bajkę Troskliwe Misie 🌈  piękną historie o przyjaźni !!!

Można Różnić się Pozytywnie” to tytuł trzeciego modułu Międzynarodowego Projektu czytelniczego Magiczna Moc Bajek📚.  Mieliśmy okazje poznać cudowne osoby na spotkaniu pod hasłem  „Jesteśmy Razem” z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Poznaliśmy Pana Dawida poruszającego się na wózku inwalidzkim, który opowiedział nam jak wygląda jego dzień codzienny, ciekawie opowiadał o sporcie i jego zainteresowaniach. Poznaliśmy również Madzię wychowankę naszego przedszkola, która pięknie dla nas zaśpiewała 🎤❤️. Przeprowadziliśmy zajęcia pt. „Czy inny znaczy gorszy” o tym że można się różnić pozytywnie 😊. Wykonaliśmy pozytywne zdjęcia na naszej przyjacielskiej fotobudce 😎

Powiązane wpisy

Ja i moje dziecięce emocje
Program zajęć z zakresu edukacji społeczno-emocjonalnej „JA I MOJE DZIECIĘCE EMOCJE”  realizowany jest w roku szkolnym 2023/2024.  Składa się z cyklu zajęć realizowanych w grupie…
Czytaj więcej
Gramy Zmysłami – II Edycja
Już po raz kolejny grupa III Biedronki w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim  Projekcie Edukacyjnym  „Gramy Zmysłami”. Głównym celem Projektu  jest innowacyjne i…
Czytaj więcej
Magiczna Moc Bajek – II Edycja
Grupa  III „Biedronki” w roku szkolnym 2023/2024 po raz drugi bierze udział w realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli – Bajkowa podróż do…
Czytaj więcej
Każdy inny – wszyscy równi
    W roku szkolnym 2023/2024 grupa IV „Kotki” bierze udział w II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”. Głównymi celami projektu…
Czytaj więcej
Dziel się uśmiechem 
Dziel się uśmiechem  Program edukacyjno-profilaktyczny ,,Dziel się uśmiechem” XI edycja. Organizatorami programu są Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska. W programie wezmą udział dzieci 6-letnie…
Czytaj więcej
Witaminki – Projekt Edukacyjny
WITAMINKI Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe. W roku szkolnym 2023/2024 grupa II Motylki bierze udział w  projekcie  edukacyjnym  „Witaminki „ , którego organizatorem jest…
Czytaj więcej
Skip to content