Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

14 października 2022

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Głównym celem Projektu  jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Cele szczegółowe:
-Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.
-Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
– Przekazywanie za pośrednictwem Literatury wartości moralnych.
-Wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).
-Rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia.
-Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.
-Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.
-Przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.

Koordynator projektu: mgr Małgorzata Kołodziej 

Pacynki – Biedronki Kropka i Kropek 

Przedszkolak i z grupy III „Biedronki” rozpoczęły przygodę razem z  Międzynarodowym Projektem Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek” oraz przystąpiły do realizacji zadań projektowych. Wspólnie,  samodzielnie  stworzyliśmy pacynki – biedronki o imieniu Kropek i Kropka, które będą towarzyszyły nam podczas projektu. Uczymy się wspólnie piosenki projektowej jak również powstał Bajkowy Kącik Czytelniczy który będziemy uzupełniać ciekawymi tytułami.

                                          🍂🍁🫖🍵🍂🍁Herbatka dla Seniora 🍂🍁🍵🫖🍂🍁

W piątek 4 listopada  przedszkolaki z gr. III „Biedronki” udały się z wizytą do Klubu Seniora „Złoty Wiek” w Tarnowie w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Podczas spotkania przedszkolaki radośnie prezentowały przygotowane piosenki i wierszyki. Dzieci z uwagą słuchały opowieści „przyszywanych” babć i dziadka o ich życiu, pracy jaką wykonywali jak i o tym jak funkcjonuje klub seniora. Było to bardzo miłe spotkanie, pełne radości i wzruszeń. Na koniec wręczyliśmy przyniesione przez dzieci herbatki aby umilały seniorom długie jesienne i zimowe wieczory.

W miesiącu listopadzie 🍁 grupa III Biedronki 🐞 miała okazję przenieść się do Krainy Przyjaźni  realizując drugi moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” 📚📙📚.  Z zadań obowiązkowych wybraliśmy aż trzy zadania,  które sprawiły nam dużo radości i zabawy ❤️. ❗️Dzieci z radością bawiły się na Balu Postaci z Bajek połączonym z głośnym czytaniem znanych i nieznacznie utworów literackich 👸🏻🤴🏼👗  ❗️„Prawdziwy Przyjaciel to skarb” to kolejne zadanie jakie wykonaliśmy wspólnie.  Stworzyliśmy książeczkę o przyjacielu samodzielnie kolorując ilustracje. Poznaliśmy również ciekawe historie o przyjaźni. 🦚🦔🐇🌺❗️W ramach części projektu – Dobranocki z Dawnych Lat – obejrzeliśmy bajkę Troskliwe Misie 🌈  piękną historie o przyjaźni !!!

Można Różnić się Pozytywnie” to tytuł trzeciego modułu Międzynarodowego Projektu czytelniczego Magiczna Moc Bajek📚.  Mieliśmy okazje poznać cudowne osoby na spotkaniu pod hasłem  „Jesteśmy Razem” z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Poznaliśmy Pana Dawida poruszającego się na wózku inwalidzkim, który opowiedział nam jak wygląda jego dzień codzienny, ciekawie opowiadał o sporcie i jego zainteresowaniach. Poznaliśmy również Madzię wychowankę naszego przedszkola, która pięknie dla nas zaśpiewała 🎤❤️. Przeprowadziliśmy zajęcia pt. „Czy inny znaczy gorszy” o tym że można się różnić pozytywnie 😊. Wykonaliśmy pozytywne zdjęcia na naszej przyjacielskiej fotobudce 😎

Powiązane wpisy

PROJEKT BIAŁO-CZERWONA DLA PRZEDSZKOLAKA
„Akademia Młodego Polaka” to  projekt Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Małopolskiego Centrum Edukacji „MEC” i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Jego celem jest realizacja działań wspierających…
Czytaj więcej
Gramy zmysłami – grupa II Kotki
Gramy Zmysłami To ogólnopolski, innowacyjny program edukacyjny, który w kreatywny sposób pozwala dzieciom rozwijać tematykę zmysłów.  Celem projektu jest : -Wzbogacenie wiedzy na temat integracji…
Czytaj więcej
Gramy zmysłami …
GRAMY Zmysłami  Projekt ten  to  innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami…
Czytaj więcej
Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy.
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „ Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY”. Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz…
Czytaj więcej
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyzwania Teodora”
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyzwania Teodora” to ogólnopolski Projekt edukacyjny skierowany dla dzieci najmłodszych, który w prosty sposób ma przekazać ważne umiejętności i wartości. Są one…
Czytaj więcej
Skip to content