Gramy Zmysłami – II Edycja

11 października 2023

Już po raz kolejny grupa III Biedronki w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim  Projekcie Edukacyjnym  „Gramy Zmysłami”. Głównym celem Projektu  jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe:
➔ Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
➔ Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
➔ Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
➔ Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
➔ Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;

Zadania:

Październik – SENSORYCZNY TOR PRZESZKÓD
Listopad – MASA PLASTYCZNA
Grudzień – SENSORYCZNA CHOINKA
Styczeń – AKADEMIA SMAKU
Luty – BRUDNE ZADANIE
Marzec – SENSORYCZNA PISANKA
Kwiecień – DŹWIĘKI WOKÓŁ NAS
Maj – SENSORYCZNE PUDEŁKO

Koordynator projektu: Małgorzata Kołodziej, Monika Zelek 

Sensoryczny tor przeszkód 

11.X.2023 r. Grupa III  Biedronki 🐞rozpoczęła przygodę z Ogólnopolskim  Projektem Edukacyjnym  GRAMY  ZMYSŁAMI. Wspólnie przygotowaliśmy jesienny tor przeszkód z wykorzystaniem darów jesieni ,które to dzieci przyniosły do przedszkola:  szyszki   kasztany🌰, żołędzie  liście 🍂🍁🍃z różnego rodzaju drzew ale również pachnącą lawendę. Pokonując tor przeszkód mogliśmy wszystkie elementy dotykać, poczuć, powąchać jak również niektóre usłyszeć. W naszej sali pachniało lasem 🌳🌲a przeszkody pokonaliśmy bez problemów !!! 

W ramach projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami” grupa III Biedronki 🐞 wykonywała dziś sensoryczne ozdoby choinkowe 🎄🌲🎄.  Z rożnego rodzaju materiałów plastycznych, według samodzielnego pomysłu dzieci-  powstały przepiękne bombki na choinkę 🎄🕯️🌲.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” dzieci z grupy biedronek wykonały zadanie styczniowe „Akademia Smaku”.  Wszyscy odważnie z zamkniętymi oczami próbowali różnych owoców, po czym odgadywali jaki owoc skonsumowali. Po rozwiązaniu „zagadek smakowych” , owoce posłużyły do wykonania sałatki owocowej. Dzieci do owoców chętnie dodawały jogurt, pestki słonecznika, dyni. Na koniec dzieci ze smakiem zjadły witaminową sałatkę.

Za nami kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Gramy zmysłami”👁️ 👃👂👄🤚.   Tym razem temat : „Brudne Zadanie” Brudne nie znaczy nieprzyjemne ☺️. Pomogły nam dziś bardzo 🎨🎨🎨farby ale pędzelki zostały w szafce. Malowaliśmy sznurkiem oraz palcami – metodą „ Fingers Painting”.👐🖐️ Towarzyszyła nam piękna 🎶🎵 muzyka oraz mnóstwo radości i zabawy 🧡

Powiązane wpisy

Ja i moje dziecięce emocje
Program zajęć z zakresu edukacji społeczno-emocjonalnej „JA I MOJE DZIECIĘCE EMOCJE”  realizowany jest w roku szkolnym 2023/2024.  Składa się z cyklu zajęć realizowanych w grupie…
Czytaj więcej
Magiczna Moc Bajek – II Edycja
Grupa  III „Biedronki” w roku szkolnym 2023/2024 po raz drugi bierze udział w realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli – Bajkowa podróż do…
Czytaj więcej
Każdy inny – wszyscy równi
    W roku szkolnym 2023/2024 grupa IV „Kotki” bierze udział w II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”. Głównymi celami projektu…
Czytaj więcej
Dziel się uśmiechem 
Dziel się uśmiechem  Program edukacyjno-profilaktyczny ,,Dziel się uśmiechem” XI edycja. Organizatorami programu są Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska. W programie wezmą udział dzieci 6-letnie…
Czytaj więcej
Witaminki – Projekt Edukacyjny
WITAMINKI Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe. W roku szkolnym 2023/2024 grupa II Motylki bierze udział w  projekcie  edukacyjnym  „Witaminki „ , którego organizatorem jest…
Czytaj więcej
Skip to content