Zabawy konstrukcyjne

4 października 2023
Dzieci siedzą na dywanie i budują z różnych klocków domy dla zwierząt.

Podczas Dnia Zwierząt dzieci miały okazję do rozwijania swoich umiejętności w zakresie sfery społecznej i poznawczej. Na początku segregowały zwierzęta ze względu na rodzaj, a następnie budowały dla swoich pupili domy – zagrody, klatki, akwaria, wybiegi. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności konstrukcyjne, ale również umiejętność współdziałania i podejmowania wspólnych decyzji. 

Dorian siedzi na dywanie obok swojego akwarium z klocków. Czworo dzieci siedzi na dywanie przed swoją budowlą z klocków. Trzech chłopców siedzi na dywanie prezentując wybudowaną z klocków zagrodę.

Dziewczynka i chłopiec siedzą na dywanie i prezentują swoją budowlę z klocków - dom dla zwierząt egzotycznych. Grupa 5 dzieci prezentuje na dywanie swój dom dla kotów - wybudowany z klocków. Grupa 4 dzieci prezentuje na dywanie swój dom dla psów - wybudowany z klocków.

Powiązane wpisy

Urodziny Filipka
W tym tygodniu swoje urodziny świętował Filipek. Jak zawsze dzieci złożyły solenizantowi życzenia oraz odśpiewały „Sto lat”. Wszystkie Kotki, w tym wyjątkowym dniu życz samych…
Czytaj więcej
Urodziny Julki
 W poniedziałek swoje 6 urodziny świętowała Julcia! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego…
Czytaj więcej
Urodziny Mai
Swoje 6 urodziny świętowała Maja! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, beztroski…
Czytaj więcej
Kotki w Parku Strzeleckim
Korzystając z uroków wiosny Kotki udały się do Parku Strzeleckiego na plac zabaw. 
Czytaj więcej
Wielkanocny koszyczek.
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji Kotki poznały świąteczne zwyczaje i tradycje, a także przygotowały koszyk ze święconką.  
Czytaj więcej
Urodziny Mikołaja
W środę swoje urodziny obchodził Mikołaj, któremu życzymy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze! Koledzy i koleżanki z grupy tradycyjnie uczcili solenizanta śpiewem, życzeniami i prezentem.
Czytaj więcej
Skip to content