W marcu jak w garncu.

12 marca 2024
Dzieci z grupy czwartej, siedzą w parach na dywanie. Jedno dziecko z pary trzyma rękę w górze z rysunkiem pogody.

W tym tygodniu Kotki omawiały składniki marcowej pogody. Przypomniały sobie jakim kapryśnym miesiącem bywa marzec. Podczas zajęć miały również okazję doskonalić umiejętność współpracy w parach.

Zuzia i Kasia siedzą na przeciwko siebie i wyjmują z koperty emblematy z rysunkami marcowej pogody. Dzieci z grupy czwartej, siedzą w parach na dywanie. Jedno dziecko z pary trzyma rękę w górze  z rysunkiem pogody. Sześcioro dzieci siedzi w parach, twarzami zwróconymi do siebie. Na dywanie leży rysunek garnka z rysunkami marcowej pogody oraz tęczą ułożoną z bibuły.

Adam układa  ilustrację z chmurą na garnku wyciętym z szarego papieru. Reszta dzieci z grupy siedzi w kole. Filip układa zielony pasek bibuły, tworząc tęczę na dywanie. Dzieci z grupy czwartek pozują do wspólnej fotografii z wykonaną przez siebie pracą plastyczną - wyciętymi dłońmi z żółtego papieru, ułożonymi wokół żółtego talerzyka. Kompozycja tworzy słońce.

Powiązane wpisy

Urodziny Igora i Nikodema
We wtorek, w naszej grupie odbyło się podwójne święto! Swoje 6-te urodziny obchodzili Nikodem i Igor. Chłopcom życzymy wspaniałych, pełnych radości chwil i beztroskiej zabawy!
Czytaj więcej
Urodziny Filipka
W tym tygodniu swoje urodziny świętował Filipek. Jak zawsze dzieci złożyły solenizantowi życzenia oraz odśpiewały „Sto lat”. Wszystkie Kotki, w tym wyjątkowym dniu życz samych…
Czytaj więcej
Urodziny Julki
 W poniedziałek swoje 6 urodziny świętowała Julcia! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego…
Czytaj więcej
Urodziny Mai
Swoje 6 urodziny świętowała Maja! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, beztroski…
Czytaj więcej
Kotki w Parku Strzeleckim
Korzystając z uroków wiosny Kotki udały się do Parku Strzeleckiego na plac zabaw. 
Czytaj więcej
Wielkanocny koszyczek.
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji Kotki poznały świąteczne zwyczaje i tradycje, a także przygotowały koszyk ze święconką.  
Czytaj więcej
Skip to content