Rok z naszymi urodzinami

15 listopada 2023
Dzieci siedzą wokół ilustracji z porami roku.

Dzisiaj Kotki starały się zrozumieć relacje czasowe – powtarzalność pór roku oraz porządek następujących po sobie miesięcy. Podczas przyporządkowywania miesięcy do danej pory roku tworzyliśmy kalendarz urodzin naszej grupy. Dzieci miały za zadanie odnaleźć swoją fotografię i ułożyć pod miesiącem, w którym się urodziły.  Celebrowanie urodzin będzie wyjątkowe!

Hubert układa drzewo z części. Leon prezentuje swoje zdjęcie. Kasia dopasowuje swoje zdjęcie do miesiąca w którym obchodzi urodziny.

Olek dopasowuje swoje zdjęcie do miesiąca w którym obchodzi urodziny. Julia i Maja prezentują swoje zdjęcia. Oskar i Antosia szukają swoich zdjęć.

Powiązane wpisy

Polska nasza Ojczyzna
Zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości, wspólne rozmowy o naszej Ojczyźnie, o Jej rozbiorach i niewoli sprawiły, że postanowiliśmy poznać dokładniej mapę Polski. Odnaleźliśmy Wisłę, Tatry,…
Czytaj więcej
Kodowanie na dywanie czyli zabawy z kubeczkami w grupie Kotków
Kodowanie w przedszkolu to zabawy przygotowujące do nauki programowania. Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Kodowanie w przedszkolu można zaczynać…
Czytaj więcej
Witraże jesienne
Wykorzystując dary jesieni dzieci z grupy Kotki wykonały dzisiaj jesienne witraże. Wysuszone liście, kwiaty lawendy i hortensji wyzwoliły kreatywność i wyobraźnię dziecięcą. Podczas wykonywania zadania…
Czytaj więcej
Odkrywanie jesiennych skarbów
Kotki przy pomocy mapy odkrywały jesienne skarby, a następnie tworzyły własne opowiadania.
Czytaj więcej
Jesienne malowanki
We wtorek Kotki miały za zadanie wykonać ciekawą pracę plastyczną. Kolorowały kalosze, a następnie przy pomocy słomek tworzyły kałuże z zabarwionych kropel wody! Świetna zabawa…
Czytaj więcej
Skip to content