Poznajemy różne zawody

6 marca 2024
Czworo dzieci pozuje z atrybutami zawodów i ich fotografiami.

Przedszkole jest pierwszym etapem budowania preorientacji zawodowej, która jest istotnym elementem wsparcia dzieci w kształtowaniu ich zainteresowań, pasji oraz budowaniu poczucia własnych możliwości. Dzieci z grupy „Kotki” miały okazję poznać wiele ciekawych zawodów, zwłaszcza występujących w ich najbliższym otoczeniu. Zabawy tematyczne pomogły im w zrozumieniu czym są zawody i jakie umiejętności są potrzebne do ich wykonywania. Poznały również rekwizyty kojarzone z konkretnym zawodem. Stworzone sytuacje pozwoliły dzieciom eksplorować różne zawody i rozwijać związane z nimi umiejętności.

Troje dzieci bawi się w krawców, używając zabawkowej maszyny do szycia. Antosia bawi się we fryzjerkę z Gabrysią. Dziewczynki udają, że prostują włosy. Dwie dziewczynki i chłopiec pozują do zdjęcia z atrybutami zawodów, których fotografie trzymają w rękach.

Dwie dziewczynki i i dwójka chłopców pozują do zdjęcia z atrybutami zawodów, których fotografie trzymają w rękach. Sześcioro dzieci pozuje z atrybutami zawodów i ich fotografiami. Troje dzieci pozuje z atrybutami zawodów, których fotografie trzymają w rękach.

 

Powiązane wpisy

Urodziny Mai
Swoje 6 urodziny świętowała Maja! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, beztroski…
Czytaj więcej
Kotki w Parku Strzeleckim
Korzystając z uroków wiosny Kotki udały się do Parku Strzeleckiego na plac zabaw. 
Czytaj więcej
Wielkanocny koszyczek.
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji Kotki poznały świąteczne zwyczaje i tradycje, a także przygotowały koszyk ze święconką.  
Czytaj więcej
Urodziny Mikołaja
W środę swoje urodziny obchodził Mikołaj, któremu życzymy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze! Koledzy i koleżanki z grupy tradycyjnie uczcili solenizanta śpiewem, życzeniami i prezentem.
Czytaj więcej
Zabawy konstrukcyjne
Zabawa klockami to jedna z najczęściej wybieranych aktywności swobodnych Kotków. Dzięki tworzeniu, budowaniu i wymyślaniu konstrukcji dzieci kształtują swoją spostrzegawczość, motorykę, uczą się obserwacji oraz…
Czytaj więcej
Ogródek na oknie
W sali dzieci z grupy IV „KOTKI” powstał „Ogrodek na oknie”. Dzieci posadziły w doniczkach cebulę, fasolę. Posiały pietruszkę, rzeżuchę, ogórki. Zanim to nastąpiło, najpierw…
Czytaj więcej
Skip to content