Poznajemy pieniądze

28 lutego 2024
Dzieci siedzą na dywanie przed ustawionymi produktami z cenami.

W tym tygodniu w naszej grupie poruszaliśmy bardzo ważny temat – pieniędzy. Kotki miały okazję zapoznać się z wyglądem bilonu i banknotów, a dzięki bajce dowiedziały się, gdzie są produkowane pieniądze oraz czym jest bank. Dzieci bawiły się w sklep, wyszukiwały odpowiednie nominały, a także podejmowały próby odczytywania cen.  

CHłopiec siedzi przed planszą z nominałami polskiej waluty. Chłopiec układa monety z wyliczoną kwotą na dywanie. Filip przygląda się rozłożonym nominałom pieniędzy.

Dorian bierze do ręki banknot 10 złotowy. Adam dopasowuje monety. Zuzia bierze do ręki monety, odliczając prawidłową kwotę.

Powiązane wpisy

Urodziny Mai
Swoje 6 urodziny świętowała Maja! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, beztroski…
Czytaj więcej
Kotki w Parku Strzeleckim
Korzystając z uroków wiosny Kotki udały się do Parku Strzeleckiego na plac zabaw. 
Czytaj więcej
Wielkanocny koszyczek.
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji Kotki poznały świąteczne zwyczaje i tradycje, a także przygotowały koszyk ze święconką.  
Czytaj więcej
Urodziny Mikołaja
W środę swoje urodziny obchodził Mikołaj, któremu życzymy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze! Koledzy i koleżanki z grupy tradycyjnie uczcili solenizanta śpiewem, życzeniami i prezentem.
Czytaj więcej
Zabawy konstrukcyjne
Zabawa klockami to jedna z najczęściej wybieranych aktywności swobodnych Kotków. Dzięki tworzeniu, budowaniu i wymyślaniu konstrukcji dzieci kształtują swoją spostrzegawczość, motorykę, uczą się obserwacji oraz…
Czytaj więcej
Ogródek na oknie
W sali dzieci z grupy IV „KOTKI” powstał „Ogrodek na oknie”. Dzieci posadziły w doniczkach cebulę, fasolę. Posiały pietruszkę, rzeżuchę, ogórki. Zanim to nastąpiło, najpierw…
Czytaj więcej
Skip to content