Kodowanie na dywanie czyli zabawy z kubeczkami w grupie Kotków

31 października 2023
Kotki budują kubeczkowe wieże na dywanie.

Kodowanie w przedszkolu to zabawy przygotowujące do nauki programowania.
Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Kodowanie w przedszkolu można zaczynać od prostych zabaw bez używania komputera. Kotki przygodę z kodowaniem rozpoczęły od zabaw z kubeczkami. Układały z nich wieże, kolorowe kompozycje i przeliczały je. Oprócz tego dzieci podczas zabaw rozwijały swoją kreatywność, doskonaliły sprawność rąk oraz utrwalały znajomość kolorów. Jak widać kolorowe kubeczki przypadły Kotkom do gustu więc przygodę z kodowaniem będziemy kontynuować dalej.

Filip prezentuje swoją wieże z kolorowych kubeczków. Oskar pokazuje ułożoną konstrukcje z kubeczków. Nikodem z uśmiechem prezentuje swoją wysoką wieżę.

 

Powiązane wpisy

Urodziny Filipka
W tym tygodniu swoje urodziny świętował Filipek. Jak zawsze dzieci złożyły solenizantowi życzenia oraz odśpiewały „Sto lat”. Wszystkie Kotki, w tym wyjątkowym dniu życz samych…
Czytaj więcej
Urodziny Julki
 W poniedziałek swoje 6 urodziny świętowała Julcia! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego…
Czytaj więcej
Urodziny Mai
Swoje 6 urodziny świętowała Maja! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, beztroski…
Czytaj więcej
Kotki w Parku Strzeleckim
Korzystając z uroków wiosny Kotki udały się do Parku Strzeleckiego na plac zabaw. 
Czytaj więcej
Wielkanocny koszyczek.
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji Kotki poznały świąteczne zwyczaje i tradycje, a także przygotowały koszyk ze święconką.  
Czytaj więcej
Urodziny Mikołaja
W środę swoje urodziny obchodził Mikołaj, któremu życzymy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze! Koledzy i koleżanki z grupy tradycyjnie uczcili solenizanta śpiewem, życzeniami i prezentem.
Czytaj więcej
Skip to content