Bezpieczni na drodze.

20 września 2023

W tym tygodniu dzieci z grupy Kotki przypominały sobie oraz utrwalały wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wśród licznych pogadanek, zagadek i zabaw dzieci miały okazję utrwalić swoje umiejętności biorąc udział w grze planszowej na dywanie z licznymi zadaniami do wykonania oraz podczas zabaw plastycznych utrwalających zasady sygnalizacji świetlnej.

Kotki prezentują swoją grę planszową. Leon rozwiązuje zadanie po rzucie kostką liczbową. Adaś przesuwa niebieski pionek.

             Kilkoro dzieci wykleja kolorowym papierem sygnalizację świetlną. Julka wie co oznacza przedstawiony znak - przejście dla pieszych. Dorian, Kasia i Mikołaj wyklejają plasteliną zielone i czerwone koła.

Powiązane wpisy

Rok z naszymi urodzinami
Dzisiaj Kotki starały się zrozumieć relacje czasowe – powtarzalność pór roku oraz porządek następujących po sobie miesięcy. Podczas przyporządkowywania miesięcy do danej pory roku tworzyliśmy…
Czytaj więcej
Polska nasza Ojczyzna
Zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości, wspólne rozmowy o naszej Ojczyźnie, o Jej rozbiorach i niewoli sprawiły, że postanowiliśmy poznać dokładniej mapę Polski. Odnaleźliśmy Wisłę, Tatry,…
Czytaj więcej
Kodowanie na dywanie czyli zabawy z kubeczkami w grupie Kotków
Kodowanie w przedszkolu to zabawy przygotowujące do nauki programowania. Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Kodowanie w przedszkolu można zaczynać…
Czytaj więcej
Witraże jesienne
Wykorzystując dary jesieni dzieci z grupy Kotki wykonały dzisiaj jesienne witraże. Wysuszone liście, kwiaty lawendy i hortensji wyzwoliły kreatywność i wyobraźnię dziecięcą. Podczas wykonywania zadania…
Czytaj więcej
Odkrywanie jesiennych skarbów
Kotki przy pomocy mapy odkrywały jesienne skarby, a następnie tworzyły własne opowiadania.
Czytaj więcej
Jesienne malowanki
We wtorek Kotki miały za zadanie wykonać ciekawą pracę plastyczną. Kolorowały kalosze, a następnie przy pomocy słomek tworzyły kałuże z zabarwionych kropel wody! Świetna zabawa…
Czytaj więcej
Skip to content