Terapia ręki – zabawa z patyczkami

14 grudnia 2021

Podczas zajęć z terapii ręki stosujemy różne pomoce, żeby jak najlepiej usprawnić rękę dziecka. Użycie ciekawych, niecodziennych przedmiotów uatrakcyjnia zajęcia.  Poprzez dostarczanie wrażeń dotykowych, ćwiczenia i zabawy zręcznościowe dzieci rozwijają prawidłową umiejętność chwytu oraz koordynację pomiędzy dłońmi.  Dziś  na zajęciach użyliśmy durszlaka i kolorowych patyczków, które chłopcy przewlekali przez otwory. Następnie mieli za zadanie przełożyć ziarna fasoli z jednego pojemnika do drugiego za pomocą szczypiec. 

Powiązane wpisy

Terapia ręki
Terapia Ręki „Zwinne Rączki” We wrześniu 2021 r.  w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia z zakresu Terapii Ręki. Prowadzone są z dziećmi w wieku przedszkolnym,…
Czytaj więcej
Zajęcia Ruchowe Metodą Weroniki Sherborne
Zajęcia Ruchowe Metodą Weroniki Sherborne Ruch jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, a zwłaszcza małego dziecka. Wpływa korzystnie nie tylko na sprawność fizyczną, ale na…
Czytaj więcej
Śpiewaj z nami
17 listopada  2021 po raz kolejny już reprezentanci naszego przedszkola  Kalinka, Ada ,Iza, Natalia, Rebeka, Lena, Wiktoria, Mateusz, Magda, Ania, Mateusz, Patryk i Tymon wzięli…
Czytaj więcej
Co Pani Jesień nam przyniesie – konkurs plastyczny
Ogólnopolski jesienny konkurs plastyczny  pt. ,,Co Pani jesień dla mnie przyniesie”. Patryk i Hubert  z  grupy  VI  ,,Biedronki” zajęli I oraz II miejsce w   ogólnopolskim…
Czytaj więcej
Światowy Dzień Autyzmu
Światowy Dzień Autyzmu – w tym dniu  w przedszkolu dominował kolor niebieski. Dzień przepełniony był wspólnymi zabawami m. in. niebieskimi balonami, chustą animacyjną, słuchaliśmy też bajki terapeutycznej, która…
Czytaj więcej
Zmiana rozmiaru czcionki
Zmień kontrast