Zajęcia warsztatowe dla rodziców i dzieci

24 października 2023
Rodzice i dzieci pozują do wspólnego zdjęcia podczas zajęć warsztatowych dla rodziców i dzieci z SPE oraz PPP.

Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia warsztatowe dla rodziców i dzieci z oddziałów integracyjnych oraz dzieci, którym udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Obecnie w naszej placówce taką pomocą objętych jest 35 dzieci. Celem tego spotkania jest wspólna zabawa, pogłębianie relacji grupowych, wzmacnianie więzi między rodzicami a dziećmi. W tym roku nie zabrakło atrakcji. Od zabaw ruchowych, z wykorzystaniem elementów metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, przez zabawy z chustą animacyjną, po zabawy oddechowe, logopedyczne, aż do sensoplastyki. Oprócz aktywności dla dzieci swoją pomocą służyły specjalistki: psycholog, logopeda, pedagog specjalny oraz nauczycielki współorganizujące kształcenie integracyjne. W trakcie spotkania rozmawialiśmy na ważne tematy dotyczące dzieci, wpływu mediów na ich rozwój, trudnych emocjach oraz ich przeżywaniu. Był to wartościowy czas dla nas wszystkich, a ilości śmiechu, radości, beztroski oraz inspiracji nie da opisać się słowami. Krótka fotorelacja wydarzenia najlepiej opisuję atmosferę tego dnia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie za zaangażowanie i obecność.

Powiązane wpisy

Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Dzień Kredki
22.11.2023 w grupie Żabek Dzień Kredki .Słuchaliśmy piosenek,, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wspólnie bawiliśmy się kolorowymi kredkami- segregowaliśmy wg koloru, układaliśmy od największej do najmniejszej z…
Czytaj więcej
Skip to content