Zajęcia warsztatowe dla rodziców i dzieci

24 października 2023
Rodzice i dzieci pozują do wspólnego zdjęcia podczas zajęć warsztatowych dla rodziców i dzieci z SPE oraz PPP.

Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia warsztatowe dla rodziców i dzieci z oddziałów integracyjnych oraz dzieci, którym udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Obecnie w naszej placówce taką pomocą objętych jest 35 dzieci. Celem tego spotkania jest wspólna zabawa, pogłębianie relacji grupowych, wzmacnianie więzi między rodzicami a dziećmi. W tym roku nie zabrakło atrakcji. Od zabaw ruchowych, z wykorzystaniem elementów metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, przez zabawy z chustą animacyjną, po zabawy oddechowe, logopedyczne, aż do sensoplastyki. Oprócz aktywności dla dzieci swoją pomocą służyły specjalistki: psycholog, logopeda, pedagog specjalny oraz nauczycielki współorganizujące kształcenie integracyjne. W trakcie spotkania rozmawialiśmy na ważne tematy dotyczące dzieci, wpływu mediów na ich rozwój, trudnych emocjach oraz ich przeżywaniu. Był to wartościowy czas dla nas wszystkich, a ilości śmiechu, radości, beztroski oraz inspiracji nie da opisać się słowami. Krótka fotorelacja wydarzenia najlepiej opisuję atmosferę tego dnia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie za zaangażowanie i obecność.

Powiązane wpisy

Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Rodzice czytają bajki
Grupę ,,Stokrotki” odwiedziła mama Antosia. Przeczytała dzieciom książeczkę z serii Przygody Fenka pt. ,, Przepraszam”, dzięki której utrwaliliśmy wiadomości na temat używania zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy…
Czytaj więcej
Skip to content