Zajęcia matematyczne – mierzenie.

1 lutego 2024
Dziewczynka odmierz stopami długość skakanki położonej ma dywanie.
Podczas zajęcia matematycznego dzieci dowiedziały się ,że mierzyć odległość czy długość  można za pomocą stopy, łokcia, klocka , patyczka itp. Próbowały też mierzyć  z wykorzystaniem narzędzi  służących do pomiaru. Układały kolorowe linki wg wzrastającej i malejącej długości. Dużą ciekawość dzieci wywołała zabawa , podczas której zastanawiały się, czy sznurówki zmieniły swą długość  w momencie, gdy jedna z nich została zwinięta lub ułożona w różne wzorki.
 
Dzieci pracuj w parach i sprawdzają , czy kolorowe sznurówki ułożone na dywanie, maja taka samą długość. Chłopiec mierzy miarka stolarską wzrost stojącej obok niego  koleżanki . Troje dzieci mierzy taśmą mierniczą długość ustawionych pod ścianą szafek.
 
Dzieci siedzą na dywanie i oglądają różne przyrządy służące do mierzenia. Dwoje dzieci mierzy patyczkiem długość parapetu. Dziewczynka odmierz stopami długość skakanki położonej ma dywanie.

Powiązane wpisy

Serduszkowe święto u Słoneczek
Słoneczka 14 lutego uczciły dzień miłości i przyjaźni. Od samego rana dzieci starały się być dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi. Tańczyliśmy się przy muzyce,…
Czytaj więcej
W krainie figur geometrycznych.
W tym tygodniu przenieśliśmy się do Figurowej Krainy, gdzie wszystko było okrągłe, trójkątne, kwadratowe lub prostokątne. Kontynuowaliśmy rytmy, odtwarzaliśmy oraz samodzielnie układaliśmy kompozycje z mozaiki…
Czytaj więcej
Zabawy matematyczne
Rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez rozwijanie umiejętności klasyfikowania ze względu na kolor, kształt i wielkość.       
Czytaj więcej
Odwiedziny Huberta
Dzisiaj odweidził nas Hubert, który chodził z nami do grupy rok temu, a teraz jest już pierwszoklasistą. Hubert poopowiadał nam, jak fajnie jest w szkole…
Czytaj więcej
Skip to content