Zajęcia edukacyjne w Muzeum Okręgowym – Wielkanoc

1 marca 2023

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Okręgowym w Tarnowie Galeria Panorama pt.: „Wielkanoc”. Dzieci z grupy VI na dzisiejszych zajęciach wysłuchały prezentacji na temat zwyczajów i obrzędów wielkanocnych, a następnie wykonały piękną pisankę z kordonka na drewnianej podstawie. Słoneczka rozwijały swoją kreatywność i ćwiczyły koncentrację uwagi oraz sprawność manualną. Po powrocie do przedszkola, każdy zabrał swoje dzieło do domu. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć!

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content