Zajęcia edukacyjne – Porcelana

13 października 2022

Dnia 13.10. 2022 r. grupa V Żabki wzięła udział w drugich zajęciach edukacyjnych ,,Porcelana’’ z cyklu zajęć Akademia pod Maszkaronem w Muzeum Okręgowym w Ratuszu. Przepiękne kolekcje porcelany i szkła przeniosły dzieci w świat bogato zastawionych stołów i dawnych staropolskich uczt z wyszukanymi daniami. Dzieci dowiedziały się także skąd pochodzi i jak wyrabia się przedmioty z porcelany. Na koniec spotkania ozdobiły i pokolorowały własną filiżankę ze spodeczkiem.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content