„Zagadki Pana Kolejarza” – w Galerii Panorama

5 października 2023
Dzieci pozują do wspólnego zdjęcia w Galerii Panorama w Tarnowie.

Dnia 5 października dzieci z grupy IV Kotki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki Pana Kolejarza’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z zawodami na kolei – maszynista, konduktor, dróżnik przejazdowy, dyżurny ruchu, palacz oraz ich pełnioną funkcją, rodzajami pociągów oraz wyposażeniem wagonu ,,orient ekspres’’. W stuletnim mundurze kolejarza ukryty był kluczyk do skarbu pana Antoniego. Rozwiązując zagadki związane z tarnowskim dworcem, dzieci dotarły do kodu, który pomógł otworzyć im skrzynię. W kuferku Antoniego było ostatnie zadanie – wymalować  lokomotywę oraz nakleić na drewnianą podstawkę, które były pamiątką zajęć.

 

Powiązane wpisy

Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Dzień Kredki
22.11.2023 w grupie Żabek Dzień Kredki .Słuchaliśmy piosenek,, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wspólnie bawiliśmy się kolorowymi kredkami- segregowaliśmy wg koloru, układaliśmy od największej do najmniejszej z…
Czytaj więcej
Skip to content