Zaczarowany świat książek

17 maja 2023

Dnia 17.05.23 r. przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki” były w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 12. Pani w bibliotece przyjęła nas bardzo miło, wprowadziła dzieci w „zaczarowany świat książek”. Opowiedziała o sympatycznym „strażniku biblioteki” – milutkim piesku i o „zaczarowanych okularach” – niezastąpionych przy szukaniu ciekawych książek. Pani bibliotekarka ogłosiła konkurs na imię dla pieska. Następnie dzieci przejechały w pociągu, między regałami do czytelni. Tu czekały na nie kolejne niespodzianki. Przedszkolaki dowiedział się: co to są audiobooki, że są książki, które można słuchać, a nie czytać oraz że są książki dla osób niewidomych. Miały możliwość sprawdzenia za pomocą dotyku, jak „wygląda” mapa i zabytki Tarnowa na planszach dla osób niewidomych. Obejrzały i dotykały książki napisane alfabetem brajla. Nadszedł czas na książki dla dzieci z obrazkami i zadaniami do wykonania. Z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem „Stokrotki” obejrzały przygotowane przez Panią książki oraz wysłuchały jednej wybranej. Na zakończenie każde dziecko odbiło sobie pieczątkę z logo biblioteki.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content