Zaczarowany świat książek

17 maja 2023

Dnia 17.05.23 r. przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki” były w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 12. Pani w bibliotece przyjęła nas bardzo miło, wprowadziła dzieci w „zaczarowany świat książek”. Opowiedziała o sympatycznym „strażniku biblioteki” – milutkim piesku i o „zaczarowanych okularach” – niezastąpionych przy szukaniu ciekawych książek. Pani bibliotekarka ogłosiła konkurs na imię dla pieska. Następnie dzieci przejechały w pociągu, między regałami do czytelni. Tu czekały na nie kolejne niespodzianki. Przedszkolaki dowiedział się: co to są audiobooki, że są książki, które można słuchać, a nie czytać oraz że są książki dla osób niewidomych. Miały możliwość sprawdzenia za pomocą dotyku, jak „wygląda” mapa i zabytki Tarnowa na planszach dla osób niewidomych. Obejrzały i dotykały książki napisane alfabetem brajla. Nadszedł czas na książki dla dzieci z obrazkami i zadaniami do wykonania. Z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem „Stokrotki” obejrzały przygotowane przez Panią książki oraz wysłuchały jednej wybranej. Na zakończenie każde dziecko odbiło sobie pieczątkę z logo biblioteki.

Powiązane wpisy

Andrzejki w grupie Kotków, Stokrotek i Słoneczek
Dnia 30 listopada w grupie Kotków, Stokrotek i Słoneczek tradycyjnie obchodziliśmy Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać…
Czytaj więcej
Hokus pokus – niech się spełnią andrzejkowe czary mary
Andrzejki to czas dobrej zabawy. Tradycyjnie w naszym przedszkolu w grupie Żabek, Motylek i Biedronek odbyły się zabawy andrzejkowe.  Dzieci uczestniczyły w zabawach przy muzyce.…
Czytaj więcej
Dzień Postaci z Bajek
Grupa III Biedronki 🐞 dzisiaj świętowała … Andrzejki połączone z postaciami z bajek 👸🏻🤴🏼🧚‍♂️👑🪄🎊 .  Dzieci bardzo lubią zabawę i taniec a do tego gdy…
Czytaj więcej
Moje zęby
Starszaki z grupy V i VI rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego programu ,,Dziel się uśmiechem”. Podczas pierwszego zajęcia pt.: ,,Moje zęby” w ciekawy sposób przyswoiły zagadnienia związane…
Czytaj więcej
Poznajemy zmysł dotyku
Pięć zmysłów mam i wszystkie znam…” Grupa III Biedronki 🐞 poznała kolejny zmysł – tym razem zmysł dotyku 🤲✋🤚  w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami”.   Poprzez dotyk otrzymujemy…
Czytaj więcej
Dzień Kredki w grupie II
Dzień Kredki – piszemy list do św. Mikołaja.
Czytaj więcej
Skip to content