Zaczarowany świat książek

17 maja 2023

Dnia 17.05.23 r. przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki” były w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 12. Pani w bibliotece przyjęła nas bardzo miło, wprowadziła dzieci w „zaczarowany świat książek”. Opowiedziała o sympatycznym „strażniku biblioteki” – milutkim piesku i o „zaczarowanych okularach” – niezastąpionych przy szukaniu ciekawych książek. Pani bibliotekarka ogłosiła konkurs na imię dla pieska. Następnie dzieci przejechały w pociągu, między regałami do czytelni. Tu czekały na nie kolejne niespodzianki. Przedszkolaki dowiedział się: co to są audiobooki, że są książki, które można słuchać, a nie czytać oraz że są książki dla osób niewidomych. Miały możliwość sprawdzenia za pomocą dotyku, jak „wygląda” mapa i zabytki Tarnowa na planszach dla osób niewidomych. Obejrzały i dotykały książki napisane alfabetem brajla. Nadszedł czas na książki dla dzieci z obrazkami i zadaniami do wykonania. Z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem „Stokrotki” obejrzały przygotowane przez Panią książki oraz wysłuchały jednej wybranej. Na zakończenie każde dziecko odbiło sobie pieczątkę z logo biblioteki.

Powiązane wpisy

Światowy Dzień Książki
W dniu dzisiejszym grupa IV Kotki wraz z dziećmi z Kółka Literackiego „Mały czytelnik” obchodziła Światowy Dzień Książki. Rozmawialiśmy o tym jak książka powstaje, czego…
Czytaj więcej
Dzień Ziemi
Wczoraj wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi. W tym roku postanowiliśmy naszej planecie wyprawić huczne urodziny. Był tort urodzinowy, wspólnie odśpiewaliśmy…
Czytaj więcej
Wiejska zagroda
Wiejska zagroda- poznajemy zwierzęta hodowane na wsi.
Czytaj więcej
Drzewko dla klimatu 2024
W kwietniu dzieci wzięły udział w akcji „Drzewko dla klimatu”, w naszym ogródku swoje miejsce znalazły: borówka wysoka, magnolia oraz berberys. Dzieci z zaangażowaniem pracowały…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Słoneczek
Podczas  zabaw z Rodzicami dzieci utrwaliły sobie wiadomości dotyczące segregowania odpadów i możliwości ich ponownego  przetwarzania na nowe przedmioty. Wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady dbania o…
Czytaj więcej
Zajęcia Otwarte u Stokrotek
Starszaki z grupy „Stokrotki” zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, którego temat dzieci odczytały po rozwiązaniu krzyżówki. Hasłem była EKOLOGIA, której definicję rodzice przeczytali  z…
Czytaj więcej
Skip to content