Zabawy badawcze ze śniegiem

11 stycznia 2024
Dzieci obserwują roztopiony śnieg i zanieczyszczenia , które się w nim znajdują.

Na dzisiejszych zajęciach badaliśmy właściwości śniegu. Dzieci miały okazję poznać kształty płatków śniegu podglądając je przez szkło powiększające. Znalazły odpowiedzi na pytania: jaki jest śnieg, kiedy się topi i czy pachnie. Wykonaliśmy doświadczenie, aby przekonać się czy śnieg jest czysty. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że choć wydaje się być śnieżnobiały, znajduje się w nim dużo brudu.

Chłopiec z zasłoniętymi oczami dotyka śniegu, próbuje odgadnąć, co będzie tematem zajęć Chłopiec z zasłoniętymi oczami dotyka śniegu, próbuje odgadnąć, co będzie tematem zajęć Chłopcy obserwują przez szkło powiększające, czy śnieg jest czysty

ZABAWY BADAWCZE ZE ŚNIEGIEM Dzieci prowadzą własne obserwacje i na ich podstawie wyciągają wnioski, jaki jest śnieg Dzieci obserwują roztopiony śnieg i zanieczyszczenia , które się w nim znajdują.

 

Powiązane wpisy

Serduszkowe święto u Słoneczek
Słoneczka 14 lutego uczciły dzień miłości i przyjaźni. Od samego rana dzieci starały się być dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi. Tańczyliśmy się przy muzyce,…
Czytaj więcej
W krainie figur geometrycznych.
W tym tygodniu przenieśliśmy się do Figurowej Krainy, gdzie wszystko było okrągłe, trójkątne, kwadratowe lub prostokątne. Kontynuowaliśmy rytmy, odtwarzaliśmy oraz samodzielnie układaliśmy kompozycje z mozaiki…
Czytaj więcej
Zabawy matematyczne
Rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez rozwijanie umiejętności klasyfikowania ze względu na kolor, kształt i wielkość.       
Czytaj więcej
Zajęcia matematyczne – mierzenie.
Podczas zajęcia matematycznego dzieci dowiedziały się ,że mierzyć odległość czy długość  można za pomocą stopy, łokcia, klocka , patyczka itp. Próbowały też mierzyć  z wykorzystaniem…
Czytaj więcej
Odwiedziny Huberta
Dzisiaj odweidził nas Hubert, który chodził z nami do grupy rok temu, a teraz jest już pierwszoklasistą. Hubert poopowiadał nam, jak fajnie jest w szkole…
Czytaj więcej
Skip to content