Wycieczka do biblioteki

1 marca 2023

Wycieczka do biblioteki. W środę 1 marca dzieci z grupy II wybrały się do Biblioteki Publicznej Filia Nr 18 przy ulicy Romanowicza dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością bibliotek, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania Pani Małgosia  zapoznała dzieci ze sposobem wypożyczania książek, opowiedziała o różnicy między biblioteką a księgarnią, i jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać książki pt: „Za doskonały tort urodzinowy” czytanej przez panią bibliotekarkę. Uczestniczyły też w wykonaniu wspólnej pracy, książeczki pt: „Przykazania czytelnika”. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content