Tarnów Moje Miasto

31 marca 2023

Budzenie tożsamości regionalnej poprzez wprowadzanie dziecka w świat kultury, obyczajowości i tradycji własnej miejscowości i regionu. W ramach projektu „Biało-czerwona dla przedszkolaka” kształtowaliśmy poczucie przynależności społecznej poprzez poznawanie naszego miasta. Wysłuchaliśmy legendy o tym, jak powstał Tarnów, utrwalaliśmy jak wygląda Leliwa – czyli herb naszego miasta, rozpoznawaliśmy na zdjęciach znane pomniki i zabytki oraz utrwalaliśmy swój adres zamieszkania. Wskazywaliśmy na mapie Tarnowa ważne miejsca tj. miejsce naszego zamieszkania, gdzie znajduje się nasze przedszkole a także odszukiwaliśmy różne instytucje (jak szpital, straż pożarna, teatr, kino itp.). Dzięki Architektonicznemu Elementarzowi Tarnowa, rozwijaliśmy uzdolnienia plastyczne i stworzyliśmy wspaniałą wystawę z wartymi zobaczenia miejscami w Tarnowie.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content