Tarnów Moje Miasto

31 marca 2023

Budzenie tożsamości regionalnej poprzez wprowadzanie dziecka w świat kultury, obyczajowości i tradycji własnej miejscowości i regionu. W ramach projektu „Biało-czerwona dla przedszkolaka” kształtowaliśmy poczucie przynależności społecznej poprzez poznawanie naszego miasta. Wysłuchaliśmy legendy o tym, jak powstał Tarnów, utrwalaliśmy jak wygląda Leliwa – czyli herb naszego miasta, rozpoznawaliśmy na zdjęciach znane pomniki i zabytki oraz utrwalaliśmy swój adres zamieszkania. Wskazywaliśmy na mapie Tarnowa ważne miejsca tj. miejsce naszego zamieszkania, gdzie znajduje się nasze przedszkole a także odszukiwaliśmy różne instytucje (jak szpital, straż pożarna, teatr, kino itp.). Dzięki Architektonicznemu Elementarzowi Tarnowa, rozwijaliśmy uzdolnienia plastyczne i stworzyliśmy wspaniałą wystawę z wartymi zobaczenia miejscami w Tarnowie.

Powiązane wpisy

Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Rodzice czytają bajki
Grupę ,,Stokrotki” odwiedziła mama Antosia. Przeczytała dzieciom książeczkę z serii Przygody Fenka pt. ,, Przepraszam”, dzięki której utrwaliliśmy wiadomości na temat używania zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy…
Czytaj więcej
Skip to content