Światowy Dzień Zwierząt

4 października 2023

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w dniu dzisiejszym dzieci z grupy „Kotki” w asyście Pana Grzesia skonstruowały domek dla owadów – jednych z najmniejszych zwierząt na świecie, który weźmie udział w konkursie „Z owadami za pan brat” organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa w ramach Programu Edukacji Ekologicznej „Eko-bohaterzy z tarnowskich placówek oświatowych”. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił podczas obsługi wkrętarki oraz doboru materiałów wypełniających poszczególne części domku dla biedronek, złotooków, pszczół czy os. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy przyrodniczej i kształtowanie postaw proekologicznych.

Powiązane wpisy

Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Dzień Kredki
22.11.2023 w grupie Żabek Dzień Kredki .Słuchaliśmy piosenek,, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wspólnie bawiliśmy się kolorowymi kredkami- segregowaliśmy wg koloru, układaliśmy od największej do najmniejszej z…
Czytaj więcej
Skip to content