Spotkanie z ratownikiem medycznym

18 maja 2023

Ratowniczek- spotkanie z ratownikiem medycznym w przedszkolu Dnia 18.05.2023 r. Stokrotki gościły ratownika medycznego – pana Tomasza  D. – tatę koleżanki Oli z grupy IV. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Obejrzały filmik uczący w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak wybierać numer alarmowy 112, rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć gdzie się znajduje – podać adres, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu podczas wypadku lub zadławienia. Dzieci poznały sposób ułożenia osoby poszkodowanej umożliwiające oddychanie. Przedszkolaki dowiedziały się z kolejnego oglądanego filmiku w co wyposażona jest karetka pogotowia i chociaż nikt z grupy nie potrzebował pomocy to dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach z wykorzystaniem wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych 112 i 999. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy niezbędnych do uratowania komuś życia. Dziękujemy za spotkanie i upominki. To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Powiązane wpisy

Andrzejki w grupie Kotków, Stokrotek i Słoneczek
Dnia 30 listopada w grupie Kotków, Stokrotek i Słoneczek tradycyjnie obchodziliśmy Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać…
Czytaj więcej
Hokus pokus – niech się spełnią andrzejkowe czary mary
Andrzejki to czas dobrej zabawy. Tradycyjnie w naszym przedszkolu w grupie Żabek, Motylek i Biedronek odbyły się zabawy andrzejkowe.  Dzieci uczestniczyły w zabawach przy muzyce.…
Czytaj więcej
Dzień Postaci z Bajek
Grupa III Biedronki 🐞 dzisiaj świętowała … Andrzejki połączone z postaciami z bajek 👸🏻🤴🏼🧚‍♂️👑🪄🎊 .  Dzieci bardzo lubią zabawę i taniec a do tego gdy…
Czytaj więcej
Moje zęby
Starszaki z grupy V i VI rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego programu ,,Dziel się uśmiechem”. Podczas pierwszego zajęcia pt.: ,,Moje zęby” w ciekawy sposób przyswoiły zagadnienia związane…
Czytaj więcej
Poznajemy zmysł dotyku
Pięć zmysłów mam i wszystkie znam…” Grupa III Biedronki 🐞 poznała kolejny zmysł – tym razem zmysł dotyku 🤲✋🤚  w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami”.   Poprzez dotyk otrzymujemy…
Czytaj więcej
Dzień Kredki w grupie II
Dzień Kredki – piszemy list do św. Mikołaja.
Czytaj więcej
Skip to content