Spotkanie z ratownikiem medycznym

18 maja 2023

Ratowniczek- spotkanie z ratownikiem medycznym w przedszkolu Dnia 18.05.2023 r. Stokrotki gościły ratownika medycznego – pana Tomasza  D. – tatę koleżanki Oli z grupy IV. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Obejrzały filmik uczący w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak wybierać numer alarmowy 112, rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć gdzie się znajduje – podać adres, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu podczas wypadku lub zadławienia. Dzieci poznały sposób ułożenia osoby poszkodowanej umożliwiające oddychanie. Przedszkolaki dowiedziały się z kolejnego oglądanego filmiku w co wyposażona jest karetka pogotowia i chociaż nikt z grupy nie potrzebował pomocy to dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach z wykorzystaniem wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych 112 i 999. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy niezbędnych do uratowania komuś życia. Dziękujemy za spotkanie i upominki. To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Powiązane wpisy

Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Rodzice czytają bajki
Grupę ,,Stokrotki” odwiedziła mama Antosia. Przeczytała dzieciom książeczkę z serii Przygody Fenka pt. ,, Przepraszam”, dzięki której utrwaliliśmy wiadomości na temat używania zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy…
Czytaj więcej
Skip to content