Spotkanie z ratownikiem medycznym

18 maja 2023

Ratowniczek- spotkanie z ratownikiem medycznym w przedszkolu Dnia 18.05.2023 r. Stokrotki gościły ratownika medycznego – pana Tomasza  D. – tatę koleżanki Oli z grupy IV. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Obejrzały filmik uczący w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak wybierać numer alarmowy 112, rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć gdzie się znajduje – podać adres, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu podczas wypadku lub zadławienia. Dzieci poznały sposób ułożenia osoby poszkodowanej umożliwiające oddychanie. Przedszkolaki dowiedziały się z kolejnego oglądanego filmiku w co wyposażona jest karetka pogotowia i chociaż nikt z grupy nie potrzebował pomocy to dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach z wykorzystaniem wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych 112 i 999. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy niezbędnych do uratowania komuś życia. Dziękujemy za spotkanie i upominki. To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content