„Słoneczka” i Nieziemskie Wyzwanie

10 marca 2023

Z okazji zbliżającego się Światowego Dania Osób z Zespołem Downa obchodzonego 21 marca, dzieci z grupy VI „Słoneczka” naszego przedszkola dołączyły do akcji zainicjonowanej przez Nieziemskie Szkoły Specjalne w Tarnowie. Celem inicjatywy jest przełamywanie barier i stereotypów na temat osób z Zespołem Downa oraz pokazanie, że osoby te mogą żyć godnie i bez ograniczeń. Udział w przedsięwzięciu polega na realizacji 21 zadań (jedno na każdy dzień od 28 lutego do 21 marca 2023 r.). W ramach działań przedszkolaki  z grupy VI realizowały między innymi zadania:  „kolorowa skarpeta” – praca plastyczna; „Serce z 21 serduszek – praca plastyczna; You Can Dance (tańczyć każdy może) – zabawa taneczna; „Uścisk przyjaźni” zabawa integrująca; „Przesyłanie iskierki uśmiechu” – zabawa dodająca radości i optymizmu; „Pomaganie jest fajne” –  realizacja pomocy wzajemnej. Przed nami kolejne zadania. Trzymajcie za nas kciuki.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content