Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka

24 marca 2023

 W dniach od 20.03. do 24.03.23r. w grupie VI realizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli  pn. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Słoneczka chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i poznawały niskoprzetworzone produkty ekologiczne w utworzonym kąciku z żywnością ekologiczną. Zarówno nauczyciel, jak i dzieci przynieśli do przedszkola produkty spożywcze z zielonym listkiem, którego wspólnie szukaliśmy na każdym produkcie. Podczas realizacji programu dzieci nadawały sobie także „Eko-imiona”,  wypełniały karty pracy o tematyce ekologicznej i zdrowotnej,  utrwalaliśmy właściwe nawyki w zakresie higieny mycia rąk oraz warzyw i owoców przed spożyciem, a na zakończenie tygodnia ekologicznego zrobiliśmy samodzielnie zdrowe, pełne witamin kanapki, które w mgnieniu oka znikały z talerzyków. Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie ”produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia oraz utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać i jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content