Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka

24 marca 2023

 W dniach od 20.03. do 24.03.23r. w grupie VI realizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli  pn. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Słoneczka chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i poznawały niskoprzetworzone produkty ekologiczne w utworzonym kąciku z żywnością ekologiczną. Zarówno nauczyciel, jak i dzieci przynieśli do przedszkola produkty spożywcze z zielonym listkiem, którego wspólnie szukaliśmy na każdym produkcie. Podczas realizacji programu dzieci nadawały sobie także „Eko-imiona”,  wypełniały karty pracy o tematyce ekologicznej i zdrowotnej,  utrwalaliśmy właściwe nawyki w zakresie higieny mycia rąk oraz warzyw i owoców przed spożyciem, a na zakończenie tygodnia ekologicznego zrobiliśmy samodzielnie zdrowe, pełne witamin kanapki, które w mgnieniu oka znikały z talerzyków. Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie ”produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia oraz utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać i jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia.

Powiązane wpisy

Jesteśmy razem – wspieramy!
4 kwietnia (czwartek) dzieci z grupy IV oraz VI uczestniczyły w pochodzie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem ,,Jesteśmy razem – wspieramy”. Pochód…
Czytaj więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
W dniu 03.04.2024 dzieci z grupy III, IV i VI uczestniczyły w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci w swoich grupach zostały zapoznane…
Czytaj więcej
Dzień Teatru
Dnia 27.03. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Dlatego dzieci z grupy Stokrotki wzięły udział w improwizacjach ruchowych i tanecznych. Przypomniały sobie obowiązujące zasady i pojęcia…
Czytaj więcej
Zielony ogródek w sali – zakładamy hodowlę roślin.
Poznanie kolejnych etapów sadzenia roślin i siania nasion. rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci.                        …
Czytaj więcej
Witaj Wiosno!
„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży. Witały ją: bocian, skowronek i szpaki, witały ją także wszystkie przedszkolaki…”…
Czytaj więcej
Pisankowy Desant
Przedszkolaki z grupy Stokrotki  uczestniczyły w akcji pt. ,,Pisankowy Desant”. Ozdabiały drzewka na ulicy Wałowej pisankami wykonanymi przez przedszkolaków naszego przedszkola.
Czytaj więcej
Skip to content