Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka

24 marca 2023

 W dniach od 20.03. do 24.03.23r. w grupie VI realizowaliśmy ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli  pn. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Słoneczka chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i poznawały niskoprzetworzone produkty ekologiczne w utworzonym kąciku z żywnością ekologiczną. Zarówno nauczyciel, jak i dzieci przynieśli do przedszkola produkty spożywcze z zielonym listkiem, którego wspólnie szukaliśmy na każdym produkcie. Podczas realizacji programu dzieci nadawały sobie także „Eko-imiona”,  wypełniały karty pracy o tematyce ekologicznej i zdrowotnej,  utrwalaliśmy właściwe nawyki w zakresie higieny mycia rąk oraz warzyw i owoców przed spożyciem, a na zakończenie tygodnia ekologicznego zrobiliśmy samodzielnie zdrowe, pełne witamin kanapki, które w mgnieniu oka znikały z talerzyków. Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie ”produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia oraz utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Przedszkolaki dowiedziały się również m.in. jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać i jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia.

Powiązane wpisy

Koncert muzyczny
W dniu 28 listopada  2023 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert  muzyczny – Banjo – instrumenty szarpane.  Koncert  prowadziła „Pracownia Jaszczur i Przyjaciele”.…
Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Skip to content