Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”

23 maja 2023

Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach zapylających, o wielu gatunkach pszczół, o ciekawostkach z ich życia a także o tym, w jaki sposób powinniśmy chronić owady. Po ciekawej prezentacji multimedialnej udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie odbyły się zajęcia praktyczne. Pan Krzysztof przyniósł domki dla owadów, które wypełnialiśmy trzcinowymi rurkami. Zostały one zasiedlone kokonami z pszczołami, które już za kilka dni wybudzą się z hibernacji.  Domki stanęły w ogrodzie w pobliżu łąki kwietnej, która ma zachęcać owady do zbierania pyłku z kwiatów. Są w całości wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, trzcina. Dzięki postawieniu domków stworzyliśmy miejsca, w których owady będą mogły przezimować, a latem gromadzić pyłek i składać jaja. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały upominki m.in.: książeczkę pt.: „Zaproś przyrodę do ogrodu”, kolorowanki i naklejki,  dzięki którym poprzez zabawę dowiedzą się więcej o życiu i roli owadów. Ustawianie domków dla owadów, zwanych też hotelami jest działaniem wspierającym przetrwanie owadów zapylających.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Skip to content