Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”

23 maja 2023

Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach zapylających, o wielu gatunkach pszczół, o ciekawostkach z ich życia a także o tym, w jaki sposób powinniśmy chronić owady. Po ciekawej prezentacji multimedialnej udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie odbyły się zajęcia praktyczne. Pan Krzysztof przyniósł domki dla owadów, które wypełnialiśmy trzcinowymi rurkami. Zostały one zasiedlone kokonami z pszczołami, które już za kilka dni wybudzą się z hibernacji.  Domki stanęły w ogrodzie w pobliżu łąki kwietnej, która ma zachęcać owady do zbierania pyłku z kwiatów. Są w całości wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, trzcina. Dzięki postawieniu domków stworzyliśmy miejsca, w których owady będą mogły przezimować, a latem gromadzić pyłek i składać jaja. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały upominki m.in.: książeczkę pt.: „Zaproś przyrodę do ogrodu”, kolorowanki i naklejki,  dzięki którym poprzez zabawę dowiedzą się więcej o życiu i roli owadów. Ustawianie domków dla owadów, zwanych też hotelami jest działaniem wspierającym przetrwanie owadów zapylających.

Powiązane wpisy

Słoneczka zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym
Grupa VI Słoneczka brała udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym pt.: „Każdy przedszkolak wie, jak chronić powietrze” zorganizowanym przez  Urząd Miasta Tarnowa /Wydział Ochrony Środowiska/. Celem…
Czytaj więcej
Spektakl „Pinokio” – gr. I, II, IV, V
W minionym tygodniu cztery grupy wybrały się do tarnowskiego teatru na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przygody drewnianego chłopca.   
Czytaj więcej
Posprzątajmy razem Tarnów – grupa VI
Dzieci z gr. VI „Słoneczka” reprezentowały przedszkole w podsumowaniu Akcji Ekologicznych „POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW„, zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.  Podczas spotkania, które odbyło się…
Czytaj więcej
Podziękowanie
Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku Rodzinnego               i wspólnie stworzyli atmosferę zabawy. Dziękujemy za poświęcony czas…
Czytaj więcej
Piknik Rodzinny
Ależ to był wesoły dzień !!! W piątek 7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się piknik rodzinny . Rozpoczęliśmy wspólną zabawą następnie wraz z rodzicami…
Czytaj więcej
Kotki z grupy IV na XVI Rajdzie Przedszkolaka
Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki wzięły udział w XVI Rajdzie Przedszkolaka organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze Oddział „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie oraz Koło…
Czytaj więcej
Skip to content