Prelekcja przyrodnicza pt.: “Ochrona owadów zapylających”

23 maja 2023

Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach zapylających, o wielu gatunkach pszczół, o ciekawostkach z ich życia a także o tym, w jaki sposób powinniśmy chronić owady. Po ciekawej prezentacji multimedialnej udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie odbyły się zajęcia praktyczne. Pan Krzysztof przyniósł domki dla owadów, które wypełnialiśmy trzcinowymi rurkami. Zostały one zasiedlone kokonami z pszczołami, które już za kilka dni wybudzą się z hibernacji.  Domki stanęły w ogrodzie w pobliżu łąki kwietnej, która ma zachęcać owady do zbierania pyłku z kwiatów. Są w całości wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, trzcina. Dzięki postawieniu domków stworzyliśmy miejsca, w których owady będą mogły przezimować, a latem gromadzić pyłek i składać jaja. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały upominki m.in.: książeczkę pt.: “Zaproś przyrodę do ogrodu”, kolorowanki i naklejki,  dzięki którym poprzez zabawę dowiedzą się więcej o życiu i roli owadów. Ustawianie domków dla owadów, zwanych też hotelami jest działaniem wspierającym przetrwanie owadów zapylających.

Powiązane wpisy

Spektakl muzyczny “Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” – grupy IV, V, VI
28 lutego dzieci z oddziałów IV, V i VI wybrały się do Kina Marzenie na spektakl Teatru Polskiego pt. :”Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Historia małej…
Czytaj więcej
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025   Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 1 marca 2024 r. od godz.8.00 i trwać będzie do 22…
Czytaj więcej
Dni Otwarte
Dni Otwarte Przedszkola: 6 – 7 marca 2024 r. od godz. 9.30 – 11.00 ZAPRASZAMY
Czytaj więcej
Dzień Pizzy u Biedronek
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕🍕🍕. W grupie III Biedronki mogliśmy poznać historie powstawania pizzy 🇮🇹, jakie są najpopularniejsze rodzaje 🧀🍅🥫🫑🌶️🍕Obejrzeliśmy ciekawy film, tworzyliśmy…
Czytaj więcej
Dzieci z grupy Biedronki w szeregach Klubu Wiewiórka
8 lutego 2024 r.  w grupie III odbyło się spotkanie integracyjne starszaków z młodszymi kolegami przedszkolnymi z grupy ,,Biedronki” podczas którego powitano najmłodszych przedszkolaków w…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w tarnowskim teatrze
W dniu 7 lutego 2024 r. przedszkolaki wybrały się Tarnowskiego Teatru 🎭 na spektakl „Pożarcie Królewny Buletki” autorstwa Macieja Wojtyszko. Oto skrót historii którą obejrzały…
Czytaj więcej
Skip to content