Prelekcja przyrodnicza pt.: „Dziuplaki i budki lęgowe dla ptaków”.

8 listopada 2022

Przedszkolaki z grupy V oraz VI uczestniczyły w prelekcji na temat dziuplaków i budek lęgowych dla ptaków , którą przedstawił tato Huberta z grupy Słoneczek. Pan Krzysztof pracuje w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, którego jednym z zadań jest propagowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Bardzo ciekawie opowiedział nam o rodzajach dziuplaków, które spotykamy na co dzień, o zwyczajach ptaków takich jak: sikorka modra, kowalik, czy szpak. Następnie przeszliśmy do ogrodu, gdzie tato Huberta pokazał nam jak zakłada się i czyści budki lęgowe tuż przed zimą, dowiedzieliśmy się dlaczego jest to takie istotne. Przedszkolaki dostały w prezencie dwie nowe budki lęgowe, które już niebawem zawisną na drzewach w naszym ogrodzie. Podczas tych ciekawych i wartościowych zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę w zakresie ochrony środowiska i ekologii.

Powiązane wpisy

Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025   Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 1 marca 2024 r. od godz.8.00 i trwać będzie do 22…
Czytaj więcej
Dni Otwarte
Dni Otwarte Przedszkola: 6 – 7 marca 2024 r. od godz. 9.30 – 11.00 ZAPRASZAMY
Czytaj więcej
Dzień Pizzy u Biedronek
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕🍕🍕. W grupie III Biedronki mogliśmy poznać historie powstawania pizzy 🇮🇹, jakie są najpopularniejsze rodzaje 🧀🍅🥫🫑🌶️🍕Obejrzeliśmy ciekawy film, tworzyliśmy…
Czytaj więcej
Dzieci z grupy Biedronki w szeregach Klubu Wiewiórka
8 lutego 2024 r.  w grupie III odbyło się spotkanie integracyjne starszaków z młodszymi kolegami przedszkolnymi z grupy ,,Biedronki” podczas którego powitano najmłodszych przedszkolaków w…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w tarnowskim teatrze
W dniu 7 lutego 2024 r. przedszkolaki wybrały się Tarnowskiego Teatru 🎭 na spektakl „Pożarcie Królewny Buletki” autorstwa Macieja Wojtyszko. Oto skrót historii którą obejrzały…
Czytaj więcej
Cebulowe wyzwanie
06.02.2024 r. dzieci z  grupy „Motylki” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Witaminki”, zapoznały się z cebulą Celiną. Przyjrzały  się budowie cebuli, poznały jej rożne…
Czytaj więcej
Skip to content