Prelekcja przyrodnicza pt.: „Dziuplaki i budki lęgowe dla ptaków”.

8 listopada 2022

Przedszkolaki z grupy V oraz VI uczestniczyły w prelekcji na temat dziuplaków i budek lęgowych dla ptaków , którą przedstawił tato Huberta z grupy Słoneczek. Pan Krzysztof pracuje w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, którego jednym z zadań jest propagowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Bardzo ciekawie opowiedział nam o rodzajach dziuplaków, które spotykamy na co dzień, o zwyczajach ptaków takich jak: sikorka modra, kowalik, czy szpak. Następnie przeszliśmy do ogrodu, gdzie tato Huberta pokazał nam jak zakłada się i czyści budki lęgowe tuż przed zimą, dowiedzieliśmy się dlaczego jest to takie istotne. Przedszkolaki dostały w prezencie dwie nowe budki lęgowe, które już niebawem zawisną na drzewach w naszym ogrodzie. Podczas tych ciekawych i wartościowych zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę w zakresie ochrony środowiska i ekologii.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content