Prelekcja przyrodnicza pt.: „Dziuplaki i budki lęgowe dla ptaków”.

8 listopada 2022

Przedszkolaki z grupy V oraz VI uczestniczyły w prelekcji na temat dziuplaków i budek lęgowych dla ptaków , którą przedstawił tato Huberta z grupy Słoneczek. Pan Krzysztof pracuje w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, którego jednym z zadań jest propagowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Bardzo ciekawie opowiedział nam o rodzajach dziuplaków, które spotykamy na co dzień, o zwyczajach ptaków takich jak: sikorka modra, kowalik, czy szpak. Następnie przeszliśmy do ogrodu, gdzie tato Huberta pokazał nam jak zakłada się i czyści budki lęgowe tuż przed zimą, dowiedzieliśmy się dlaczego jest to takie istotne. Przedszkolaki dostały w prezencie dwie nowe budki lęgowe, które już niebawem zawisną na drzewach w naszym ogrodzie. Podczas tych ciekawych i wartościowych zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę w zakresie ochrony środowiska i ekologii.

Powiązane wpisy

Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Rodzice czytają bajki
Grupę ,,Stokrotki” odwiedziła mama Antosia. Przeczytała dzieciom książeczkę z serii Przygody Fenka pt. ,, Przepraszam”, dzięki której utrwaliliśmy wiadomości na temat używania zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy…
Czytaj więcej
Skip to content