Polak mały i duży – Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci

27 października 2023
W dniu dzisiejszym grupa VI uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji patriotyzmu pt.: „Polak mały i duży”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie /Oddział Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci/. Dzieci utrwalały wiedzę o polskich symbolach narodowych: godle, fladze i hymnie. Dowiedziały się jak być patriotą w swoim najbliższym otoczeniu. Słoneczka przypomniały sobie jakie miasto jest stolicą Polski, jak nazywa się najdłuższa rzeka i gdzie na mapie leżą Warszawa, Kraków, Gdańsk oraz Tarnów. Wraz z prowadzącą odszukały polskie znaki na mundurach żołnierzy oraz w muzealnych gablotach. Wzięły udział w zajęciu plastycznym „Biało-czerwona” układając z koralików do zgrzewania flagę Polski. Po powrocie do przedszkola wszyscy zgodnie przyznali, że zajęcia bardzo im się podobały i z wielką chęcią wrócą do Muzeum wraz z rodzicami.

Powiązane wpisy

Bezpieczne wakacje
Drogi Rodzicu !!!!!!! PAMIĘTAJ !!! Zakładaj swojemu dziecku czapkę.  Niech Twoje dziecko piję dużo wody. Chroń go przed słońcem – smaruj go kremem z filtrem.…
Czytaj więcej
Pożegnanie Starszaków – grupa V
20 czerwca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Pożegnanie Starszaków z grupy V ,,Stokrotki „. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której pożegnały się…
Czytaj więcej
Pożegnanie Przedszkola – Słoneczka
„A kiedy czerwiec ,jak woda płynie, na dworze lata nadchodzi dzień. Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek przedszkole właśnie kończy się.” Podczas uroczystości Pożegnania Przedszkola…
Czytaj więcej
Słoneczka zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym
Grupa VI Słoneczka brała udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym pt.: „Każdy przedszkolak wie, jak chronić powietrze” zorganizowanym przez  Urząd Miasta Tarnowa /Wydział Ochrony Środowiska/. Celem…
Czytaj więcej
Spektakl „Pinokio” – gr. I, II, IV, V
W minionym tygodniu cztery grupy wybrały się do tarnowskiego teatru na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przygody drewnianego chłopca.   
Czytaj więcej
Posprzątajmy razem Tarnów – grupa VI
Dzieci z gr. VI „Słoneczka” reprezentowały przedszkole w podsumowaniu Akcji Ekologicznych „POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW„, zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.  Podczas spotkania, które odbyło się…
Czytaj więcej
Skip to content