Polak mały i duży – Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci

27 października 2023
W dniu dzisiejszym grupa VI uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji patriotyzmu pt.: „Polak mały i duży”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie /Oddział Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci/. Dzieci utrwalały wiedzę o polskich symbolach narodowych: godle, fladze i hymnie. Dowiedziały się jak być patriotą w swoim najbliższym otoczeniu. Słoneczka przypomniały sobie jakie miasto jest stolicą Polski, jak nazywa się najdłuższa rzeka i gdzie na mapie leżą Warszawa, Kraków, Gdańsk oraz Tarnów. Wraz z prowadzącą odszukały polskie znaki na mundurach żołnierzy oraz w muzealnych gablotach. Wzięły udział w zajęciu plastycznym „Biało-czerwona” układając z koralików do zgrzewania flagę Polski. Po powrocie do przedszkola wszyscy zgodnie przyznali, że zajęcia bardzo im się podobały i z wielką chęcią wrócą do Muzeum wraz z rodzicami.

Powiązane wpisy

Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Dzień Kredki
22.11.2023 w grupie Żabek Dzień Kredki .Słuchaliśmy piosenek,, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wspólnie bawiliśmy się kolorowymi kredkami- segregowaliśmy wg koloru, układaliśmy od największej do najmniejszej z…
Czytaj więcej
Skip to content