Ogródek na oknie

22 marca 2024
Dzieci z grupy czwartej pozują do zdjęcia prezentując "ogródek na oknie", nasiona i rośliny, które posiały i zasadziły.

W sali dzieci z grupy IV „KOTKI” powstał „Ogrodek na oknie”. Dzieci posadziły w doniczkach cebulę, fasolę. Posiały pietruszkę, rzeżuchę, ogórki. Zanim to nastąpiło, najpierw dokładnie obejrzały sadzonki oraz nasiona, określiły ich zapach i kształt. Potem zapoznały się ze sposobem sadzenia – no i wszyscy zabrali się do pracy. Po podlaniu, dzieci postawiły doniczki na parapecie, aby miały ciepło i dużo światła. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Teraz będą czekać, aż urośnie szczypiorek, który będzie pysznie smakował na własnoręcznie wykonanych kanapkach

Dzieci stoją wokół stołu i pokazują ziarna fasoli, umieszczone na dłoniach. Chłopiec nasypuje ziemię z worka do doniczki, którą trzyma kolega. Pozostałe dzieci przyglądają się temu. Chłopiec wsypuje nasiona do doniczki, która stoi na stole. Wokół stoi reszta dzieci, przyglądając się.

                     Chłopiec i dziewczynka wkładają cebulki do doniczki z ziemią. Leon wsadza łopatkę do doniczki wypełnionej ziemią. Pani nasypuje dzieciom na dłonie nasiona rzeżuchy.

Powiązane wpisy

Urodziny Mai
Swoje 6 urodziny świętowała Maja! Tradycyjnie dzieci odśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia oraz przygotowały pamiątkowy album z rysunkami. Naszej kwietniowej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, beztroski…
Czytaj więcej
Kotki w Parku Strzeleckim
Korzystając z uroków wiosny Kotki udały się do Parku Strzeleckiego na plac zabaw. 
Czytaj więcej
Wielkanocny koszyczek.
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji Kotki poznały świąteczne zwyczaje i tradycje, a także przygotowały koszyk ze święconką.  
Czytaj więcej
Urodziny Mikołaja
W środę swoje urodziny obchodził Mikołaj, któremu życzymy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze! Koledzy i koleżanki z grupy tradycyjnie uczcili solenizanta śpiewem, życzeniami i prezentem.
Czytaj więcej
Zabawy konstrukcyjne
Zabawa klockami to jedna z najczęściej wybieranych aktywności swobodnych Kotków. Dzięki tworzeniu, budowaniu i wymyślaniu konstrukcji dzieci kształtują swoją spostrzegawczość, motorykę, uczą się obserwacji oraz…
Czytaj więcej
Skip to content