„Każdy inny – wszyscy równi” – ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny.

17 listopada 2023
Dzieci z grupy kotków siedzą na dywanie

13 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. W ramach projektu „Każdy inny -wszyscy równi” dzieci z grupy „Kotków” brały udział w zajęciach edukacyjnych na temat osób z dysfunkcją wzroku. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na osoby z dysfunkcją wzroku w naszym społeczeństwie i środowisku, wzbudzenie empatii wobec osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami. W części teoretycznej dzieci zostały zapoznane z językiem Braille’a, przedmiotami ułatwiającymi funkcjonowanie osób niewidomych, oglądali film edukacyjny przybliżający im życie osoby niewidomej. „Kotki” próbowały wczuć się w sytuację osób niewidomych poprzez różnorodne zabawy z zasłoniętymi oczami. Dzieci rysowały, pokonywały tor przeszkód, próbowały przemieszczać się do celu, rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku, a wszystko to z zasłoniętymi oczami. I choć zajęcia miały charakter zabawy, to dzieci z przejęciem i zaangażowaniem w nich uczestniczyły. Podejmowały próby bycia przewodnikiem osoby, która nie widzi oraz uświadomiły sobie, że uszkodzony wzrok w dużym stopniu ogranicza codzienne funkcjonowanie.

 

Powiązane wpisy

Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Dzień Kredki
22.11.2023 w grupie Żabek Dzień Kredki .Słuchaliśmy piosenek,, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wspólnie bawiliśmy się kolorowymi kredkami- segregowaliśmy wg koloru, układaliśmy od największej do najmniejszej z…
Czytaj więcej
Skip to content