„Każdy inny – wszyscy równi” – ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny.

17 listopada 2023
Dzieci z grupy kotków siedzą na dywanie

13 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. W ramach projektu „Każdy inny -wszyscy równi” dzieci z grupy „Kotków” brały udział w zajęciach edukacyjnych na temat osób z dysfunkcją wzroku. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na osoby z dysfunkcją wzroku w naszym społeczeństwie i środowisku, wzbudzenie empatii wobec osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami. W części teoretycznej dzieci zostały zapoznane z językiem Braille’a, przedmiotami ułatwiającymi funkcjonowanie osób niewidomych, oglądali film edukacyjny przybliżający im życie osoby niewidomej. „Kotki” próbowały wczuć się w sytuację osób niewidomych poprzez różnorodne zabawy z zasłoniętymi oczami. Dzieci rysowały, pokonywały tor przeszkód, próbowały przemieszczać się do celu, rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku, a wszystko to z zasłoniętymi oczami. I choć zajęcia miały charakter zabawy, to dzieci z przejęciem i zaangażowaniem w nich uczestniczyły. Podejmowały próby bycia przewodnikiem osoby, która nie widzi oraz uświadomiły sobie, że uszkodzony wzrok w dużym stopniu ogranicza codzienne funkcjonowanie.

 

Powiązane wpisy

Światowy Dzień Pszczoły
20 V przypada Światowy Dzień Pszczoły i dlatego w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Zbigniewa oraz Pana Andrzeja z Pogórskiego Koła Pszczelarzy w Tarnowie. Na spotkaniu…
Czytaj więcej
Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Skip to content