Galeria Portretu Staropolskiego

27 października 2022

Dnia 27.10.2022r grupa VI Słoneczka  wzięła udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu lekcji muzealnych „Akademia pod maszkaronem”- Galeria Portretu Staropolskiego” w tarnowskim Ratuszu. Na sali, gdzie znajduje się jedna z największych w Polsce kolekcja portretów sarmackich, dzieci mogły zobaczyć jak wyglądali i ubierali się ich dawni przodkowie. Na podstawie replik strojów szlacheckich omówione zostały najistotniejsze elementy ubioru szlachcica i szlachcianki. Zajęcia podsumowaliśmy kolorowaniem repliki portretów znajdujących się na ekspozycji.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content