Dzień Wody u Biedronek

22 marca 2023

22 marca to Światowy Dzień Wody, który nietypowo i eksperymentalnie obchodziliśmy w grupie Biedronka. Celem głównym prowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy przyrodniczej o wodzie – jej znaczeniu dla ludzi, zwierząt i przyrody. Wspólnie zastanawialiśmy się również jak możemy oszczędzać wodę aby jej na świecie nie zabrakło. Najwięcej wrażeń dostarczyły wodne doświadczenia – „Co pływa a co tonie?”, „Kolorowy deszcz”, „Burza w szklance wody” a nawet „Wędrująca woda”. Ogromną ciekawość dzieci rozbudziło sensoryczne jeziorko, dzięki któremu mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas łowienia rybek. Ten wyjątokwy dzień był także wspaniałą okazją do rozpoczęcia projektu ekologicznego – wędrującej maskotki Kropelki Amelki, której przygody będą ilustrowane przez dzieci z każdej grupy przedszkolnej. Czekamy z niecierpliwością na rezultat końcowy!

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content