Dzień Strażaka u Motylek

9 maja 2023

„ Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha. Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą”. W dniu 09.05.2023 w grupie „Motylki” obchodziliśmy Dzień Strażaka. Tego dnia przedszkolaki ubrały się na czerwono. Poznaliśmy zawód, który jest bardzo trudny, niebezpieczny, jednak niezwykle ważny i odpowiedzialny. Dowiedzieliśmy się wiele na temat pracy strażaka , przypomnieliśmy numery alarmowe oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Na zakończenie rywalizowaliśmy między sobą w zawodach sprawnościowych- gasiliśmy pożar oraz zwijaliśmy wąż strażacki ćwicząc przy tym precyzyjność ruchów rąk oraz palców.

Powiązane wpisy

Słoneczka zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym
Grupa VI Słoneczka brała udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym pt.: „Każdy przedszkolak wie, jak chronić powietrze” zorganizowanym przez  Urząd Miasta Tarnowa /Wydział Ochrony Środowiska/. Celem…
Czytaj więcej
Spektakl „Pinokio” – gr. I, II, IV, V
W minionym tygodniu cztery grupy wybrały się do tarnowskiego teatru na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przygody drewnianego chłopca.   
Czytaj więcej
Posprzątajmy razem Tarnów – grupa VI
Dzieci z gr. VI „Słoneczka” reprezentowały przedszkole w podsumowaniu Akcji Ekologicznych „POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW„, zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.  Podczas spotkania, które odbyło się…
Czytaj więcej
Podziękowanie
Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku Rodzinnego               i wspólnie stworzyli atmosferę zabawy. Dziękujemy za poświęcony czas…
Czytaj więcej
Piknik Rodzinny
Ależ to był wesoły dzień !!! W piątek 7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się piknik rodzinny . Rozpoczęliśmy wspólną zabawą następnie wraz z rodzicami…
Czytaj więcej
Kotki z grupy IV na XVI Rajdzie Przedszkolaka
Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki wzięły udział w XVI Rajdzie Przedszkolaka organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze Oddział „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie oraz Koło…
Czytaj więcej
Skip to content