Dzień Pizzy u Biedronek

9 marca 2023

Dzisiejszego dnia podczas zajęć dydaktycznych przenieśliśmy się do pachnących Włoch! Dzieci z grupy „Biedronka” poznały szczegóły pochodzenia popularnego dania – pizzy. Podczas zabawy matematycznej, polegającej na odpowiednim doborze składników, usprawnialiśmy percepcję wzrokową. Przedszkolaki sprawdzały również swoją spostrzegawczość i szybkość reakcji w zabawie tropiącej przy wyszukiwaniu ukrytych w zakamarkach sali kawałków pizzy. Najwięcej emocji dostarczyło wspólne przygotowanie przekąski, której zapach po upieczeniu roznosił się na całe przedszkole. Własnoręcznie przygotowane danie smakowało wybornie!

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content