Dzień Osób Niepełnosprawnych

4 grudnia 2023

Dziś był szczególny dzień… Grupa III, IV i VI integracyjna obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych . Hasłem przewodnim spotkania było hasło „Jesteśmy razem” !!! Zaproszenie do przedszkola przyjęła pani Jolanta Albin Albin, która wprowadziła nas w świat osób niewidomych i słabo widzących. Pani Jola przybliżyła dzieciom problemy z jakimi borykają się osoby niewidome, zademonstrowała sposób poruszania się z białą laską, opowiedziała o roli psa przewodnika. Dzieci miały okazję „wczuć się” w rolę osób niewidomych, zapoznały się z alfabetem Brailla oraz przyrządami ułatwiającymi funkcjonowanie osób niewidomych. Kolejnymi ważnymi gośćmi w dniu dzisiejszym były dzieci ze Szkoły dla Głuchych i Słabo Widzących z Tarnowa wraz z wychowawcą Bernadettą Olszówka . Z tej części spotkania nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku migowym oraz alfabet języka migowego. Dziękujemy wszystkim za  udział w tym ważnym dniu !!!

Powiązane wpisy

Spektakl muzyczny “Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” – grupy IV, V, VI
28 lutego dzieci z oddziałów IV, V i VI wybrały się do Kina Marzenie na spektakl Teatru Polskiego pt. :”Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Historia małej…
Czytaj więcej
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025   Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 1 marca 2024 r. od godz.8.00 i trwać będzie do 22…
Czytaj więcej
Dni Otwarte
Dni Otwarte Przedszkola: 6 – 7 marca 2024 r. od godz. 9.30 – 11.00 ZAPRASZAMY
Czytaj więcej
Dzień Pizzy u Biedronek
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕🍕🍕. W grupie III Biedronki mogliśmy poznać historie powstawania pizzy 🇮🇹, jakie są najpopularniejsze rodzaje 🧀🍅🥫🫑🌶️🍕Obejrzeliśmy ciekawy film, tworzyliśmy…
Czytaj więcej
Dzieci z grupy Biedronki w szeregach Klubu Wiewiórka
8 lutego 2024 r.  w grupie III odbyło się spotkanie integracyjne starszaków z młodszymi kolegami przedszkolnymi z grupy ,,Biedronki” podczas którego powitano najmłodszych przedszkolaków w…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w tarnowskim teatrze
W dniu 7 lutego 2024 r. przedszkolaki wybrały się Tarnowskiego Teatru 🎭 na spektakl „Pożarcie Królewny Buletki” autorstwa Macieja Wojtyszko. Oto skrót historii którą obejrzały…
Czytaj więcej
Skip to content