Dzień Osób Niepełnosprawnych

4 grudnia 2023

Dziś był szczególny dzień… Grupa III, IV i VI integracyjna obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych . Hasłem przewodnim spotkania było hasło „Jesteśmy razem” !!! Zaproszenie do przedszkola przyjęła pani Jolanta Albin Albin, która wprowadziła nas w świat osób niewidomych i słabo widzących. Pani Jola przybliżyła dzieciom problemy z jakimi borykają się osoby niewidome, zademonstrowała sposób poruszania się z białą laską, opowiedziała o roli psa przewodnika. Dzieci miały okazję „wczuć się” w rolę osób niewidomych, zapoznały się z alfabetem Brailla oraz przyrządami ułatwiającymi funkcjonowanie osób niewidomych. Kolejnymi ważnymi gośćmi w dniu dzisiejszym były dzieci ze Szkoły dla Głuchych i Słabo Widzących z Tarnowa wraz z wychowawcą Bernadettą Olszówka . Z tej części spotkania nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku migowym oraz alfabet języka migowego. Dziękujemy wszystkim za  udział w tym ważnym dniu !!!

Powiązane wpisy

Bezpieczne wakacje
Drogi Rodzicu !!!!!!! PAMIĘTAJ !!! Zakładaj swojemu dziecku czapkę.  Niech Twoje dziecko piję dużo wody. Chroń go przed słońcem – smaruj go kremem z filtrem.…
Czytaj więcej
Pożegnanie Starszaków – grupa V
20 czerwca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Pożegnanie Starszaków z grupy V ,,Stokrotki „. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której pożegnały się…
Czytaj więcej
Pożegnanie Przedszkola – Słoneczka
„A kiedy czerwiec ,jak woda płynie, na dworze lata nadchodzi dzień. Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek przedszkole właśnie kończy się.” Podczas uroczystości Pożegnania Przedszkola…
Czytaj więcej
Słoneczka zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym
Grupa VI Słoneczka brała udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym pt.: „Każdy przedszkolak wie, jak chronić powietrze” zorganizowanym przez  Urząd Miasta Tarnowa /Wydział Ochrony Środowiska/. Celem…
Czytaj więcej
Spektakl „Pinokio” – gr. I, II, IV, V
W minionym tygodniu cztery grupy wybrały się do tarnowskiego teatru na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przygody drewnianego chłopca.   
Czytaj więcej
Posprzątajmy razem Tarnów – grupa VI
Dzieci z gr. VI „Słoneczka” reprezentowały przedszkole w podsumowaniu Akcji Ekologicznych „POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW„, zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.  Podczas spotkania, które odbyło się…
Czytaj więcej
Skip to content