Dzień Kota w grupie Słoneczek

17 lutego 2023

Dzień Kota Słoneczka  zaczęły od przyniesienia z domu kocich maskotek, figurek, książek związanych z kotami, aby lepiej poznać zwyczaje tych wyjątkowych zwierząt. Były  wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek o kotach, zabawy z włóczką, wykonywanie kociego portretu, a także śpiewanie kocich piosenek. Celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie empatii; uwrażliwianie na potrzeby zwierząt oraz przekazanie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content