Dzień Kota w grupie Kotków

17 lutego 2023

17 lutego grupa II obchodziła Światowy Dzień Kota. Było to dla nas szczególne święto, gdyż nasza grupa nazywa się „Kotki”. Oprócz wspólnych rozmów o kocich zwyczajach wspaniale bawiliśmy się w kocie zabawy matematyczne: przeliczaliśmy, utrwalaliśmy pojęcia związane z położeniem kotków w przestrzeni, uczyliśmy się kodowania wg wzoru i koloru. Dopasowywaliśmy sylwetom kotów kolorowe wąsy, a na koniec wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem wydzieranki. Nasze świętowanie wzbogaciły liczne przygody kotków, które wysłuchaliśmy czytając wybrane książeczki o tej tematyce.

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content