Akcja Dzieciaki Sadzeniaki

20 kwietnia 2023

Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska skierowana do przedszkolaków, w której uczestniczyła grupa III Biedronki.  Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieciaki sięgają po rękawiczki, każde dziecko dostaje do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci. Po starannym wykonaniu zadania przesadzania rośliny, przedszkolaki  otrzymuje dyplom LeroyMerlin , słodką niespodziankę i  doniczkę z kwiatkiem do przedszkola, gdzie będzie samodzielnie dbał o roślinę. Wspaniały pomysł – dziękujemy za świetną zabawę.

Powiązane wpisy

Światowy Dzień Książki
W dniu dzisiejszym grupa IV Kotki wraz z dziećmi z Kółka Literackiego „Mały czytelnik” obchodziła Światowy Dzień Książki. Rozmawialiśmy o tym jak książka powstaje, czego…
Czytaj więcej
Dzień Ziemi
Wczoraj wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi. W tym roku postanowiliśmy naszej planecie wyprawić huczne urodziny. Był tort urodzinowy, wspólnie odśpiewaliśmy…
Czytaj więcej
Wiejska zagroda
Wiejska zagroda- poznajemy zwierzęta hodowane na wsi.
Czytaj więcej
Drzewko dla klimatu 2024
W kwietniu dzieci wzięły udział w akcji „Drzewko dla klimatu”, w naszym ogródku swoje miejsce znalazły: borówka wysoka, magnolia oraz berberys. Dzieci z zaangażowaniem pracowały…
Czytaj więcej
Trójwymiarowe obrazy
Trójwymiarowe obrazy.
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Słoneczek
Podczas  zabaw z Rodzicami dzieci utrwaliły sobie wiadomości dotyczące segregowania odpadów i możliwości ich ponownego  przetwarzania na nowe przedmioty. Wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady dbania o…
Czytaj więcej
Skip to content