Zajęcia Otwarte u Stokrotek

18 kwietnia 2024

Starszaki z grupy „Stokrotki” zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, którego temat dzieci odczytały po rozwiązaniu krzyżówki. Hasłem była EKOLOGIA, której definicję rodzice przeczytali  z wyszukiwarki Google. Podczas układania haseł na planszy, pozostałe dzieci samodzielnie układały wyrazy z liter. Również rodzice dostali zadania do wykonania – mieli pokolorować obrazek Ziemi i zasłonić go porwanymi kawałkami ciemnej bibuły. W przerwie między zadaniami, dzieci podeszły do rodziców i rozdmuchały bibułę, aby odsłonić obrazek. W czasie rozmów przy planszach starszaki utrwaliły zdobyte przez minione lata wiadomości na temat postaw, trwałych nawyków i zachowań ekologicznych. Podczas zabaw dzieci doskonaliły umiejętność odbierania przyrody wszystkimi zmysłami. Podzielone na grupy ułożyły hasła o tematyce ekologicznej, gdzie wykazały się doskonałą umiejętnością czytania. Wspólnie ułożyliśmy przysięgę ekologa – przyjaciela przyrody, którą wszyscy złożyli. Rodzice malując na kamieniach owady, zostawili trwały ślad po naszych zajęciach. Na zakończenie dzieci wykonały trójwymiarowe obrazy z naturalnych surowców (szyszki, piórka, mech, patyczki, kwiaty, itp). Bardzo dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i wszystkim za wspaniałą zabawę.

Powiązane wpisy

Światowy Dzień Pszczoły
20 V przypada Światowy Dzień Pszczoły i dlatego w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Zbigniewa oraz Pana Andrzeja z Pogórskiego Koła Pszczelarzy w Tarnowie. Na spotkaniu…
Czytaj więcej
Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Skip to content