Zajęcia grupy II Żabki z Kubusiem Przyjacielem Natury

16 lutego 2021

Dbam o naturę – jestem eko . W pierwszym dniu cyklu zajęć  z Kubusiem Przyjacielem Natury dzieci z grupy II Żabki  poznały 7 prostych zasad ekologicznych które umieściły na wykonanym plakacie. Poprzez działanie praktyczne dokonały sortowni odpadów, a następnie z plastikowych butelek wykonały ,,Żółwiki i wesołą świnkę’’. 

Dbam o rośliny i zwierzęta- nawet te najmniejsze. W drugim dniu zajęć  z Kubusiem Przyjacielem Natury  w oparciu o  film pt. „DBAJ O ROŚLINY I ZWIERZĘTA. DLA ZIEMI TRZEBA ŻYĆ LEPIEJ” przybliżono dzieciom  zagadnienia: Co to jest natura? Jak dbać o rośliny ? Słuchając  audiobooka z bajką pt ,,Małe jest piękne’’ dowiedziały się jaką rolę pełnią zwierzęta w przyrodzie, nawet te najmniejsze. Zakładając  zielony ogródek – dzieci posadziły roślinki oraz podjęły się codziennej opieki.  Prowadząc  obserwację wzrostu roślin poznają części składowe: cebulka, łodyga, korzeń, kwiat.

Dbam o aktywność fizyczną – Dzisiaj dowiedzieliśmy się: Dlaczego ruch jest ważny i jak aktywność fizyczna wpływa na nasze ciało?  Oglądanie filmu  ,,Dbaj o ruch i odżywianie. Bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie’’ oraz słuchanie  z audiobooka  opowiadania pt ,, Sport to zdrowie’’ pomogło nam w odpowiedzi na wyżej postawione pytania. . Gra taboo ,,Dyscypliny sportu’’ pozwoliła nam poznać różne rodzaje sportów. Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych z butelkami plastikowymi  miał na pewno wpływ na  rozwój fizyczny dzieci a przede wszystkim dostarczył dużo radości.

Dbam o siebie i jem warzywa i owoce.  Dzisiaj zorganizowaliśmy sobie w przedszkolu Dzień Marchewkowy. Wszyscy przyszliśmy do przedszkola z marchewką i ubrani w kolorze pomarańczowym. Dowiedzieliśmy się , że warzywa i owoce dostarczają nam  mnóstwa witamin i minerałów,  poprawiają nam nastój i dbają o dobrą kondycję naszego organizmu. Wykonaliśmy pyszny soczek marchewkowy  i urządziliśmy sobie zdrową ucztę.

Powiązane wpisy

Misja – Sklep
W dniu od 21.05.24 – 24.05.24r. w grupie II „Motylki” dzieci 4 letnie. Zrealizowano temat Misja sklep” – na tropie mądrych zakupów i życia w…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Na tropie EKO-nawyków
W tym dniu zabaw z Kubusiem Przyjacielem Natury przedszkolaki z grupy V Żabki dowiedziały się: Dlaczego warto oszczędzać prąd ? Dlaczego warto oszczędzać ciepłą wodę?…
Czytaj więcej
Na tropie roślin i zwierząt.
Co to jest natura, ekosystem? Jak bardzo do życia potrzebne nam są zwierzęta i rośliny, Jak o nie dbać, Na co zwrócić uwagę podczas wycieczki…
Czytaj więcej
Dzień Marchewki u Żabek
Dzień Marchewki. Marchew to nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe warzywo, które ze względu na swoje dobroczynne właściwości zdrowotne powinno często pojawiać się w naszym…
Czytaj więcej
Dzień Marchewki u Biedronek
W dniu 12.04.2023 r. w grupie „Biedronki” wspólnie obchodziliśmy Dzień Marchewki. Dzięki wiedzy i doświadczeniu przedszkolaków usystematyzowaliśmy wiedzę o walorach odżywczych warzywa i jego wpływie…
Czytaj więcej
Skip to content