Zajęcia grupy II Żabki z Kubusiem Przyjacielem Natury

16 lutego 2021

Dbam o naturę – jestem eko . W pierwszym dniu cyklu zajęć  z Kubusiem Przyjacielem Natury dzieci z grupy II Żabki  poznały 7 prostych zasad ekologicznych które umieściły na wykonanym plakacie. Poprzez działanie praktyczne dokonały sortowni odpadów, a następnie z plastikowych butelek wykonały ,,Żółwiki i wesołą świnkę’’. 

Dbam o rośliny i zwierzęta- nawet te najmniejsze. W drugim dniu zajęć  z Kubusiem Przyjacielem Natury  w oparciu o  film pt. „DBAJ O ROŚLINY I ZWIERZĘTA. DLA ZIEMI TRZEBA ŻYĆ LEPIEJ” przybliżono dzieciom  zagadnienia: Co to jest natura? Jak dbać o rośliny ? Słuchając  audiobooka z bajką pt ,,Małe jest piękne’’ dowiedziały się jaką rolę pełnią zwierzęta w przyrodzie, nawet te najmniejsze. Zakładając  zielony ogródek – dzieci posadziły roślinki oraz podjęły się codziennej opieki.  Prowadząc  obserwację wzrostu roślin poznają części składowe: cebulka, łodyga, korzeń, kwiat.

Dbam o aktywność fizyczną – Dzisiaj dowiedzieliśmy się: Dlaczego ruch jest ważny i jak aktywność fizyczna wpływa na nasze ciało?  Oglądanie filmu  ,,Dbaj o ruch i odżywianie. Bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie’’ oraz słuchanie  z audiobooka  opowiadania pt ,, Sport to zdrowie’’ pomogło nam w odpowiedzi na wyżej postawione pytania. . Gra taboo ,,Dyscypliny sportu’’ pozwoliła nam poznać różne rodzaje sportów. Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych z butelkami plastikowymi  miał na pewno wpływ na  rozwój fizyczny dzieci a przede wszystkim dostarczył dużo radości.

Dbam o siebie i jem warzywa i owoce.  Dzisiaj zorganizowaliśmy sobie w przedszkolu Dzień Marchewkowy. Wszyscy przyszliśmy do przedszkola z marchewką i ubrani w kolorze pomarańczowym. Dowiedzieliśmy się , że warzywa i owoce dostarczają nam  mnóstwa witamin i minerałów,  poprawiają nam nastój i dbają o dobrą kondycję naszego organizmu. Wykonaliśmy pyszny soczek marchewkowy  i urządziliśmy sobie zdrową ucztę.

Powiązane wpisy

Jak dbać o naturę i żyć ekologicznie?
Grupa V – Motylki  Jak dbać o naturę i żyć ekologicznie? Ta wiedza przyda się nam każdego dnia. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą,…
Czytaj więcej
Dzień Marchewki u Biedronek
W Dniu 4 kwietnia grupa „Biedronki” kulinarnie i matematycznie świętowała Międzynarodowy Dzień Marchewki. Ubrane na pomarańczowo dzieci aktywnie brały udział w marchewkowych zabawach i zadaniach:…
Czytaj więcej
Słoneczka Przyjaciółmi Kubusia Natury !
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY TO MY! Podczas zajęć tematycznych z Kubusiem, uczyliśmy się troszczyć o środowisko naturalne, poznaliśmy podstawowe zasady ekologii, wiemy już, dlaczego warto jeść…
Czytaj więcej
Kubuś i przyjaciele – grupa II
Od 14 marca do 18 marca 2022 r. dzieci z oddziału II Stokrotki realizowały treści Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury XIII edycja. Uczestniczyły w zajęciach tematycznych,…
Czytaj więcej
Kubusiowi Przyjaciele Natury grupa Biedronek
Od 1 marca do 5 marca grupa VI „Biedronki” realizowała program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci zostały zapoznane z pojęciem „natura”, założyły zielony ogródek, którym…
Czytaj więcej
Grupa Stokrotek – Kubusiowi Przyjaciele Natury
Kubusiowi Przyjaciele Natury – Grupa Stokrotki Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego. Myszka – z rolki po papierze toaletowym. Kubusiowi Przyjaciele Natury – Grupa Stokrotki Dbam…
Czytaj więcej
Skip to content