Zabawa masą plastyczną

17 listopada 2023

Zabawa masą plastyczną to doskonały pomysł na efektywne spędzanie czasu.  Ma ona bardzo korzystny wpływ na rozwój zdolności manualnych, wzmocnienie mięśni dłoni dziecka, działa uspokajająco i może być skutecznie wykorzystywana w celu zmniejszenia stresu, nadpobudliwości i zaburzeń koncentracji u dzieci. Pozytywny wpływ na wyobraźnię jest kolejną zaletą, której nie można nie docenić. Magia masy plastycznej tkwi przede wszystkim w tym, że w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni dziecka. Do twórczej zabawy z masą plastyczną potrzebne są tylko palce i fantazja – reszta dzieje się sama.
Zabawa masą plastyczną Zabawa masą plastyczną Zabawa masą plastyczną

Zabawa masą plastyczną Zabawa masą plastyczną Zabawa masą plastyczną

Powiązane wpisy

Kwitnące drzewo – zabawa sensoplastyczna
Kwitnące drzewo – zabawa sensoplastyczna.  Malowanie palcami to nie tylko dobra zabawa dla dzieci, ale także sposób na pobudzanie ekspresji twórczej oraz kreatywnego myślenia dziecka. Co…
Czytaj więcej
Koty – praca plastyczna
Koty – praca plastyczna. Ćwiczenie spostrzegawczości oraz doskonalenie sprawności manualnej. 
Czytaj więcej
Urodziny Mai
Dziś w przedszkolu swoje urodziny świętowała Maja – życzymy Ci Wszystkiego Najlepszego, dużo zdrówka i samych radosnych dni !!!!! 
Czytaj więcej
Wielkanocny baranek
Wielkanocny baranek – praca plastyczna.
Czytaj więcej
Wiosenne bazie
Wiosenne bazie – praca plastyczna.
Czytaj więcej
Urodziny Kuby
Dziś w przedszkolu świętował swoje urodziny Kuba – życzymy Ci Wszystkiego Najlepszego, dużo zdrówka i samych radosnych dni !!!!
Czytaj więcej
Skip to content