Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy.

10 października 2022

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
„ Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY”.

Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzięki realizacji poszczególnych zdań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci. Projekt jest zachętą do popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci, do podejmowania przez nie różnorodnych aktywności wokół danej opowieści. Projekt ma być prosty w formie, dostosowany do wieku dzieci 3-4 letnich skorelowany z podstawą programową wychowania przedszkolnego, łatwo dający się wpleść w działania dnia codziennego. Treści książek dobrane są tak, aby możliwe było zrealizowanie go w ciągu całego roku szkolnego. książek
Realizacja Projektu: Niezbędne do zrealizowania projektu są niżej wymienione książki z serii o Kici Koci:

 1. Kicia Kocia w przedszkolu
 2. Kicia Kocia mówi „Dzień Dobry!”
 3. Kicia Kocia To moje!
 4. Kicia Kocia Witaminowe przyjęcie
 5. Kicia Kocia gra w piłkę
 6. Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny
 7. Kicia Kocia w bibliotece
 8. Kicia Kocia Co z tymi śmieciami?
 9. Kicia Kocia poznaje strażaka
 10. Kicia Kocia na plenerze.

Organizator, autor:
Organizatorem projektu jest Daria Bakowicz-Ryżyk oraz Przedszkole Baśniowa Kraina w Dobiegniewie. Autorem projektu jest Daria Bakowicz-Ryżyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Projekt został objęty patronatem przez wydawnictwo Media Rodzina.

Cel Projektu: Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.
Cele szczegółowe:
– zachęcanie dzieci do samodzielnego sięgania po literaturę,
– rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych,
– wdrażanie do prezentowania przez dzieci właściwych społecznie postaw oraz zachowań,
– rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci,
– rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci,
– zachęcanie do aktywności poprzez wykonywanie różnorodnych zadań,
– doskonalenie samodzielności przedszkolaków,
– kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i społecznej,
– rozwijanie kreatywności dzieci oraz nauczycieli,
– stwarzanie warunków do umiejętnego rozwiązywania problemów,
– wspieranie nauczycieli w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych
– stwarzanie możliwości ogólnego rozwoju dla dzieci i nauczycieli.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU – 1 września 2022 roku, trwa do 31 maja 2023 roku

Koordynatorem projektu w naszym przedszkolu jest : Elżbieta Gil

 1. Dzieci z grupy „ Kotki” rozpoczynają przygodę z bohaterką książek „Kicia Kocia” poprzez zapoznanie się z kodeksem grupowym, wykonanie pracy plastycznej i zapoznanie się z Kicią Kocią idącą do przedszkola.

2. Dzieci z grupy ” Kotki” ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności.

                           Dzieci z grupy " Kotki" ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności Dzieci z grupy " Kotki" ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności Dzieci z grupy " Kotki" ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności

3. Dzieci z grupy „Kotki” zapoznały się dzisiaj z książeczka ” Kicia Kocia mówi Dzień Dobry”. Dowiedziały się w jakich sytuacjach i dlaczego należy używać pozdrowień. 

4. Dzisiaj dzieci realizowały kolejne zadanie. Zapoznały się z książeczka „Kicia Kocia to moje”. Każdy przyniósł swoją ulubioną zabawkę i nauczył się ile radości sprawia dzielenie się nią z innymi rówieśnikami. Dzieci układały puzzle, obrazki związane z Kicią Kocią. Dzielne przedszkolaki podjęły się budowania wieżyczek z kubeczków według wzorów. 

5. Dzieci z grupy Kotki poznawały nowe przygody Kici Koci. Tym razem dowiedziały się jak ważne jest jedzenie owoców. Przeliczały owoce, rozpoznawały po dotyku jaki to owoc i robiły pyszne i zdrowe szaszłyki. Dzieci wykonywały wszystkie zadania z wielką starannością. 

Powiązane wpisy

Dzień Praw Dziecka
Dnia 21.11.2022 Grupa VI „Słoneczka” obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw dziecka. Dzieci zapoznały się ze swoimi prawami jak i obowiązkami. Przedszkolaki dostrzegły potrzebę wspólnego ustalania i…
Czytaj więcej
Robimy pyszne kanapeczki
Realizując temat „Dbamy o zdrowie” w dniu dzisiejszym komponowaliśmy „zdrowe” kanapki, które nam bardzo smakowały. Każde dziecko samo smarowało sobie chleb masłem lub serkiem, a…
Czytaj więcej
PROJEKT BIAŁO-CZERWONA DLA PRZEDSZKOLAKA
„Akademia Młodego Polaka” to  projekt Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Małopolskiego Centrum Edukacji „MEC” i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Jego celem jest realizacja działań wspierających…
Czytaj więcej
Gramy zmysłami – grupa II Kotki
Gramy Zmysłami To ogólnopolski, innowacyjny program edukacyjny, który w kreatywny sposób pozwala dzieciom rozwijać tematykę zmysłów.  Celem projektu jest : -Wzbogacenie wiedzy na temat integracji…
Czytaj więcej
Wycieczka po Starym Mieście
27.10.22. dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę po Starym Mieście. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy z przystanku tramwajowego na ul. Wałowej. W drodze do króla…
Czytaj więcej
Akcja Marzycielska Poczta
26 października 2022 r. w Pałacu Młodzieży odbyła się Akcja Pisania Listów do Chorych Dzieci ,,Poczta Marzeń ”. Ideą akcji jest przygotowanie dla ciężko chorych…
Czytaj więcej
Skip to content