Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy.

10 października 2022

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
„ Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY”.

Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzięki realizacji poszczególnych zdań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci. Projekt jest zachętą do popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci, do podejmowania przez nie różnorodnych aktywności wokół danej opowieści. Projekt ma być prosty w formie, dostosowany do wieku dzieci 3-4 letnich skorelowany z podstawą programową wychowania przedszkolnego, łatwo dający się wpleść w działania dnia codziennego. Treści książek dobrane są tak, aby możliwe było zrealizowanie go w ciągu całego roku szkolnego. książek
Realizacja Projektu: Niezbędne do zrealizowania projektu są niżej wymienione książki z serii o Kici Koci:

 1. Kicia Kocia w przedszkolu
 2. Kicia Kocia mówi „Dzień Dobry!”
 3. Kicia Kocia To moje!
 4. Kicia Kocia Witaminowe przyjęcie
 5. Kicia Kocia gra w piłkę
 6. Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny
 7. Kicia Kocia w bibliotece
 8. Kicia Kocia Co z tymi śmieciami?
 9. Kicia Kocia poznaje strażaka
 10. Kicia Kocia na plenerze.

Organizator, autor:
Organizatorem projektu jest Daria Bakowicz-Ryżyk oraz Przedszkole Baśniowa Kraina w Dobiegniewie. Autorem projektu jest Daria Bakowicz-Ryżyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Projekt został objęty patronatem przez wydawnictwo Media Rodzina.

Cel Projektu: Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.
Cele szczegółowe:
– zachęcanie dzieci do samodzielnego sięgania po literaturę,
– rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych,
– wdrażanie do prezentowania przez dzieci właściwych społecznie postaw oraz zachowań,
– rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci,
– rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci,
– zachęcanie do aktywności poprzez wykonywanie różnorodnych zadań,
– doskonalenie samodzielności przedszkolaków,
– kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i społecznej,
– rozwijanie kreatywności dzieci oraz nauczycieli,
– stwarzanie warunków do umiejętnego rozwiązywania problemów,
– wspieranie nauczycieli w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych
– stwarzanie możliwości ogólnego rozwoju dla dzieci i nauczycieli.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU – 1 września 2022 roku, trwa do 31 maja 2023 roku

Koordynatorem projektu w naszym przedszkolu jest : Elżbieta Gil

 1. Dzieci z grupy „ Kotki” rozpoczynają przygodę z bohaterką książek „Kicia Kocia” poprzez zapoznanie się z kodeksem grupowym, wykonanie pracy plastycznej i zapoznanie się z Kicią Kocią idącą do przedszkola.

2. Dzieci z grupy ” Kotki” ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności.

                           Dzieci z grupy " Kotki" ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności Dzieci z grupy " Kotki" ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności Dzieci z grupy " Kotki" ułożyły piękny pociąg z kolorowych kartek i bez problemu zapamiętały kolejność wykonywanych czynności

3. Dzieci z grupy „Kotki” zapoznały się dzisiaj z książeczka ” Kicia Kocia mówi Dzień Dobry”. Dowiedziały się w jakich sytuacjach i dlaczego należy używać pozdrowień. 

4. Dzisiaj dzieci realizowały kolejne zadanie. Zapoznały się z książeczka „Kicia Kocia to moje”. Każdy przyniósł swoją ulubioną zabawkę i nauczył się ile radości sprawia dzielenie się nią z innymi rówieśnikami. Dzieci układały puzzle, obrazki związane z Kicią Kocią. Dzielne przedszkolaki podjęły się budowania wieżyczek z kubeczków według wzorów. 

5. Dzieci z grupy Kotki poznawały nowe przygody Kici Koci. Tym razem dowiedziały się jak ważne jest jedzenie owoców. Przeliczały owoce, rozpoznawały po dotyku jaki to owoc i robiły pyszne i zdrowe szaszłyki. Dzieci wykonywały wszystkie zadania z wielką starannością. 

6. Dzisiaj dzieci zapoznały się z kolejna książka z serii ” Kicia Kocia gra w piłkę”. Poznały co to znaczy słowo tolerancja i akceptacja. Dowiedziały się w jaki sposób osoby niepełnosprawne uprawiają sport. Mogły razem pobawić się, porzucać do kosza i poćwiczyć. 

7. W dniu 25.01 dzieci z grupy Kotki uczestniczyły w kolejnych zajęciach z programu. Poznały kolejne przygody Kici Koci. Dowiedziały jak nazywają się  instrumenty , mogły  na nich zagrać i posłuchać jak brzmią. Wykonały pracę plastyczną, pięknie i starannie malowały obrazki instrumentów. Grały w memo. Swoje umiejętności muzyczne mogły sprawdzić podczas gry na dzwonkach i pianinku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

8. Dzieci z grupy „Kotki” realizowały kolejne zadanie z programu ” Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Dowiedziały się jak należy korzystać z książek, jak dbać i szanować je. Odwiedziły Bibliotekę gdzie dowiedziały się jak wygląda praca pań bibliotekarek, wykonały pracę plastyczną tworząc grupowa książeczkę ” Przykazania dobrego czytelnika”. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Powiązane wpisy

Marchewkowe wyzwanie
                                                 …
Czytaj więcej
Mała kuchareczka zna podstawowe nawyki żywieniowe
We współczesnym świecie pojawia się konieczność pokazania dzieciom pozytywnych wzorców zachowań i kształtowania u nich prawidłowych postaw prozdrowotnych. Dzieci z grupy ,,Stokrotki” odwiedziły przedszkolną kuchnię.…
Czytaj więcej
Warsztaty pod tytułem Equinox
Dnia 8.05.2024r. grupa V Stokrotki  odwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych mieszczące się w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Dzieci uczestniczyły w Warsztatach wokół wystawy Kingi  Nowak pod…
Czytaj więcej
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni
Dnia 6 maja starszaki z naszego przedszkola z grupy ,,Stokrotki” pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.  Odbyły pobyt edukacyjny pt. ,,Królestwo Skarbnika”, podczas…
Czytaj więcej
Dzień Tańca
W poniedziałek 29 kwietnia obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Tańca. Dla dzieci w wieku przedszkolnym taniec jest formą aktywności przejawiającej się w określonej formie ruchowej oraz sposobem…
Czytaj więcej
Dzień Wody u Biedronek
Dzień Wody w grupie Biedronek był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki…
Czytaj więcej
Skip to content