Warsztaty pod tytułem Equinox

8 maja 2024

Dnia 8.05.2024r. grupa V Stokrotki  odwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych mieszczące się w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Dzieci uczestniczyły w Warsztatach wokół wystawy Kingi  Nowak pod tytułem ,,Equinox”. Zajęcia edukacyjne zapoznały dzieci z działalnością artystyczną malarki i rzeźbiarki, autorki obiektów przestrzennych. Dzieci oglądały galerię jej wystawianych prac. Zobaczyły prezentację multimedialną, pozwalającą  na odkrycie świata przyrodniczego przetworzonego w abstrakcyjnych pracach artystki oraz poznanie ich tytułów. Dzieci zainspirowane tym działaniem rysowały pejzaże, które następne przy użyciu kolorowych figur geometrycznych wyklejały rysunki przyrodnicze włożone w koszulki foliowe. Bardzo ciekawy sposób prowadzenia zajęć i oprowadzenie po wystawie wprowadziło dzieci w świat sztuki, rozszerzyło ich wiadomości. Nauczyło kulturalnego zachowania  w galerii sztuki – oglądanie wystawy bez dotykania zgromadzonych prac artystycznych. Podczas podejmowanych działań dzieci odkrywały i tworzyły bardzo ciekawe prace plastyczne.

Powiązane wpisy

Światowy Dzień Pszczoły
20 V przypada Światowy Dzień Pszczoły i dlatego w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Zbigniewa oraz Pana Andrzeja z Pogórskiego Koła Pszczelarzy w Tarnowie. Na spotkaniu…
Czytaj więcej
Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Skip to content