Spotkanie z autorem książek dla dzieci

12 maja 2023

Dzisiaj, grupa VI „Słoneczka” po raz kolejny udała się  do Biblioteki Publicznej Filia nr 12 przy ul. Klikowskiej 6 w Tarnowie, gdzie odbyło się spotkanie z autorem i ilustratorem ponad 200 książek dla dzieci – Panem Wiesławem Drabikiem. Gość dnia opowiadał dzieciom w jaki sposób powstaje książka, jak się ją ilustruje, zadawał mnóstwo zagadek za rozwiązanie których przedszkolaki otrzymywały nagrody. Do zabawy z tekstem włączyły się wszystkie dzieci. Podczas spotkania przedszkolaki razem z autorem recytowały wiersze i bajeczki, każde dziecko zostało zaopatrzone w książeczkę z autografem Pana Wiesława Drabika. Na zakończenie dzieci podziękowały za świetną zabawę i wręczyły pisarzowi wykonane przez siebie ilustracje do książeczki pt. „Łatek gagatek”.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content