Spotkanie z autorem książek dla dzieci

12 maja 2023

Dzisiaj, grupa VI „Słoneczka” po raz kolejny udała się  do Biblioteki Publicznej Filia nr 12 przy ul. Klikowskiej 6 w Tarnowie, gdzie odbyło się spotkanie z autorem i ilustratorem ponad 200 książek dla dzieci – Panem Wiesławem Drabikiem. Gość dnia opowiadał dzieciom w jaki sposób powstaje książka, jak się ją ilustruje, zadawał mnóstwo zagadek za rozwiązanie których przedszkolaki otrzymywały nagrody. Do zabawy z tekstem włączyły się wszystkie dzieci. Podczas spotkania przedszkolaki razem z autorem recytowały wiersze i bajeczki, każde dziecko zostało zaopatrzone w książeczkę z autografem Pana Wiesława Drabika. Na zakończenie dzieci podziękowały za świetną zabawę i wręczyły pisarzowi wykonane przez siebie ilustracje do książeczki pt. „Łatek gagatek”.

Powiązane wpisy

Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025   Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 1 marca 2024 r. od godz.8.00 i trwać będzie do 22…
Czytaj więcej
Dni Otwarte
Dni Otwarte Przedszkola: 6 – 7 marca 2024 r. od godz. 9.30 – 11.00 ZAPRASZAMY
Czytaj więcej
Dzień Pizzy u Biedronek
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕🍕🍕. W grupie III Biedronki mogliśmy poznać historie powstawania pizzy 🇮🇹, jakie są najpopularniejsze rodzaje 🧀🍅🥫🫑🌶️🍕Obejrzeliśmy ciekawy film, tworzyliśmy…
Czytaj więcej
Dzieci z grupy Biedronki w szeregach Klubu Wiewiórka
8 lutego 2024 r.  w grupie III odbyło się spotkanie integracyjne starszaków z młodszymi kolegami przedszkolnymi z grupy ,,Biedronki” podczas którego powitano najmłodszych przedszkolaków w…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w tarnowskim teatrze
W dniu 7 lutego 2024 r. przedszkolaki wybrały się Tarnowskiego Teatru 🎭 na spektakl „Pożarcie Królewny Buletki” autorstwa Macieja Wojtyszko. Oto skrót historii którą obejrzały…
Czytaj więcej
Cebulowe wyzwanie
06.02.2024 r. dzieci z  grupy „Motylki” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Witaminki”, zapoznały się z cebulą Celiną. Przyjrzały  się budowie cebuli, poznały jej rożne…
Czytaj więcej
Skip to content