Program edukacyjny „Zabawa sztuką” i kolorowe witraże

23 stycznia 2024
Okno przedstawiające rysunki dzieci, namalowane w ramach projektu "Zabawa ze sztuką"

Grupa „Kotki” zrealizowała kolejne zadanie z projektu „Zabawa sztuką”. Tym razem dzieci poznały niezwykle trudną, pracochłonną ale za to jakże magiczną sztukę witrażu. Kolorowe szkiełka zaczarowały naszą salę podczas doświadczeń z latarkami i światłem słonecznym. Przedszkolaki miały okazję poznać sprzęt specjalistyczny – lutownicę, ołów, taśmę miedzianą oraz diamentowy nóż do szkła. Zainspirowane małymi witrażami, szkicami a także wydrukami słynnego artysty Stanisława Wyspiańskiego dzieci mogły same zaczarować przedszkolne szyby witrażowymi ozdobami. Przepiękny efekt końcowy, wzbogacony o grę światła, będzie towarzyszył nam w sali przez najbliższe kilka dni.

Powiązane wpisy

Bezpieczne wakacje
Drogi Rodzicu !!!!!!! PAMIĘTAJ !!! Zakładaj swojemu dziecku czapkę.  Niech Twoje dziecko piję dużo wody. Chroń go przed słońcem – smaruj go kremem z filtrem.…
Czytaj więcej
Pożegnanie Starszaków – grupa V
20 czerwca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Pożegnanie Starszaków z grupy V ,,Stokrotki „. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której pożegnały się…
Czytaj więcej
Pożegnanie Przedszkola – Słoneczka
„A kiedy czerwiec ,jak woda płynie, na dworze lata nadchodzi dzień. Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek przedszkole właśnie kończy się.” Podczas uroczystości Pożegnania Przedszkola…
Czytaj więcej
Słoneczka zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym
Grupa VI Słoneczka brała udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym pt.: „Każdy przedszkolak wie, jak chronić powietrze” zorganizowanym przez  Urząd Miasta Tarnowa /Wydział Ochrony Środowiska/. Celem…
Czytaj więcej
Spektakl „Pinokio” – gr. I, II, IV, V
W minionym tygodniu cztery grupy wybrały się do tarnowskiego teatru na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przygody drewnianego chłopca.   
Czytaj więcej
Posprzątajmy razem Tarnów – grupa VI
Dzieci z gr. VI „Słoneczka” reprezentowały przedszkole w podsumowaniu Akcji Ekologicznych „POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW„, zorganizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.  Podczas spotkania, które odbyło się…
Czytaj więcej
Skip to content