Prelekcja przyrodnicza pt.: „Popielicowate – środowisko życia i ich ochrona

23 października 2023

23.10. 23r. dzieci z grupy V oraz VI uczestniczyły w prelekcji przyrodniczej pt.: „Popielicowate – środowisko życia i ochrona”, którą poprowadził dla nas Pan Krzysztof Musiał pracujący w Małopolskich Parkach Krajobrazowych. Dowiedzieliśmy wielu ciekawych rzeczy o tych nadrzewnych myszkach z puszystymi ogonkami. Pan Krzysztof zaprezentował nam, jak wygląda prawdziwa foto pułapka, służąca do podglądania  zwyczajów zwierząt i życia ptaków żyjących w parkach oraz lasach. Oglądaliśmy nagrania z foto pułapki oraz domek, który zamieszkują popielicowate. Prelekcje przyrodnicze, które stały się już zwyczajem w naszym przedszkolu, są niezapomnianą wycieczką w najskrytsze zakątki parków i lasów. Służą wyrabianiu postawy opiekuńczej wobec przyrody i budzeniu odpowiedzialności za jej stan.

Powiązane wpisy

Wycieczka Kotków do Straży Pożarnej
 Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Strażaka przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy,…
Czytaj więcej
Księga lasu
16 maja 2024 r. nasze przedszkolaki  udały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na teatralno – muzyczną baśń pt. Księga lasu. To była  pełna…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne – Słoneczka to już wiedzą
Grupa VI  i w tym roku  realizowała ekologiczno – zdrowotny program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy…
Czytaj więcej
,,Misja las – Na tropie roślin i zwierząt – ,,Stokrotki”
Dzieci z grupy V ,, Stokrotki „wzięły udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć pod nazwą ,,Misja…
Czytaj więcej
Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Rodzice czytają bajki
Grupę ,,Stokrotki” odwiedziła mama Antosia. Przeczytała dzieciom książeczkę z serii Przygody Fenka pt. ,, Przepraszam”, dzięki której utrwaliliśmy wiadomości na temat używania zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy…
Czytaj więcej
Skip to content