Prelekcja przyrodnicza pt.: „Popielicowate – środowisko życia i ich ochrona

23 października 2023

23.10. 23r. dzieci z grupy V oraz VI uczestniczyły w prelekcji przyrodniczej pt.: „Popielicowate – środowisko życia i ochrona”, którą poprowadził dla nas Pan Krzysztof Musiał pracujący w Małopolskich Parkach Krajobrazowych. Dowiedzieliśmy wielu ciekawych rzeczy o tych nadrzewnych myszkach z puszystymi ogonkami. Pan Krzysztof zaprezentował nam, jak wygląda prawdziwa foto pułapka, służąca do podglądania  zwyczajów zwierząt i życia ptaków żyjących w parkach oraz lasach. Oglądaliśmy nagrania z foto pułapki oraz domek, który zamieszkują popielicowate. Prelekcje przyrodnicze, które stały się już zwyczajem w naszym przedszkolu, są niezapomnianą wycieczką w najskrytsze zakątki parków i lasów. Służą wyrabianiu postawy opiekuńczej wobec przyrody i budzeniu odpowiedzialności za jej stan.

Powiązane wpisy

Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Kotków
23 listopada 2023 r. odbyły się nasze zajęcia otwarte dla Rodziców. Zapoznaliśmy się z różnymi emocjami ale uwagę zwróciliśmy na złość. Jest to bardzo ważna…
Czytaj więcej
Zajęcia otwarte u Motylków
Dnia 23 listopada 2023 , w grupie Motylków odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami w zakresie wspomagania rozwoju emocjonalnego pt.: „Nasze emocje”. Celem tego zajęcia…
Czytaj więcej
Dzień Kredki
22.11.2023 w grupie Żabek Dzień Kredki .Słuchaliśmy piosenek,, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wspólnie bawiliśmy się kolorowymi kredkami- segregowaliśmy wg koloru, układaliśmy od największej do najmniejszej z…
Czytaj więcej
Skip to content