POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW

21 kwietnia 2023

Dla uczczenia Dnia Ziemi dzieci z grupy IV ,,Stokrotki’’ włączyły się w wiosenną proekologiczną akcję ,,Posprzątajmy razem Tarnów’’, której organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa oraz Polski Związek Wędkarski. Dzieci wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na odpady oczyszczały ze śmieci tereny wokół zbiornika wodnego Kantoria, biorąc udział w działaniach edukacyjno-porządkowych wspólnie z placówkami oświatowymi oraz instytucjami naszego miasta. Ilość zebranych śmieci zwraca uwagę na to, że utrzymanie prawdziwego porządku i estetyki miasta wymaga zaangażowania całej lokalnej społeczności, a jego czystość zależy szczególnie od poczucia indywidualnej odpowiedzialności mieszkańców. Przedszkolaki na brzegu zbiornika wodnego spotkały łowiącego ryby wędkarza, a niektóre dzieci przyznały, że były na tym zielonym terenie miasta pierwszy raz, dlatego postanowiły w najbliższym czasie odwiedzić to miejsce z rodziną. Wiemy, że estetyczne i zadbanie otoczenie sprzyjało dobremu samopoczuciu, radosnemu przeżywaniu wspaniałych chwil, wspólnych zabaw  i ważnych spotkań.

Powiązane wpisy

Zagadki kolejarza Antoniego
Dnia 26.05.2023r dzieci z grupy V Żabki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zagadki kolejarza Antoniego’’ w Galerii Panorama na Dworcu kolejowym. Przedszkolaki zapoznały się z…
Czytaj więcej
Zwiedzamy teatr
Dziś przedszkolaki wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 🎭 gdzie  miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Król Maciuś I” 🤴🏼 Dla niektórych z…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w teatrze
Przedszkolaki z grupy I, II i III wybrały się do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na sztukę teatralną pt. Król Maciuś I. Przedszkolaki z niezwykłym…
Czytaj więcej
Akcja Rodzinne czytanie
Dnia 24.05.2023r. odwiedziła przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki”, mama Mai. Zaproponowała dzieciom dwie książki, które z uwagą wszyscy wysłuchali. Były to „Wilk, który się zgubił”…
Czytaj więcej
Prelekcja przyrodnicza pt.: „Ochrona owadów zapylających”
Dzisiaj ponownie przybył do nas z wizytą Pan Krzysztof Musiał, tato Huberta z VI grupy, który bardzo ciekawie opowiadał grupie V oraz VI o owadach…
Czytaj więcej
Skip to content