POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW

21 kwietnia 2023

Dla uczczenia Dnia Ziemi dzieci z grupy IV ,,Stokrotki’’ włączyły się w wiosenną proekologiczną akcję ,,Posprzątajmy razem Tarnów’’, której organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa oraz Polski Związek Wędkarski. Dzieci wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na odpady oczyszczały ze śmieci tereny wokół zbiornika wodnego Kantoria, biorąc udział w działaniach edukacyjno-porządkowych wspólnie z placówkami oświatowymi oraz instytucjami naszego miasta. Ilość zebranych śmieci zwraca uwagę na to, że utrzymanie prawdziwego porządku i estetyki miasta wymaga zaangażowania całej lokalnej społeczności, a jego czystość zależy szczególnie od poczucia indywidualnej odpowiedzialności mieszkańców. Przedszkolaki na brzegu zbiornika wodnego spotkały łowiącego ryby wędkarza, a niektóre dzieci przyznały, że były na tym zielonym terenie miasta pierwszy raz, dlatego postanowiły w najbliższym czasie odwiedzić to miejsce z rodziną. Wiemy, że estetyczne i zadbanie otoczenie sprzyjało dobremu samopoczuciu, radosnemu przeżywaniu wspaniałych chwil, wspólnych zabaw  i ważnych spotkań.

Powiązane wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku Rodzinnego               i wspólnie stworzyli atmosferę zabawy. Dziękujemy za poświęcony czas…
Czytaj więcej
Piknik Rodzinny
Ależ to był wesoły dzień !!! W piątek 7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się piknik rodzinny . Rozpoczęliśmy wspólną zabawą następnie wraz z rodzicami…
Czytaj więcej
Kotki z grupy IV na XVI Rajdzie Przedszkolaka
Dzisiaj dzieci z grupy IV Kotki wzięły udział w XVI Rajdzie Przedszkolaka organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze Oddział „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie oraz Koło…
Czytaj więcej
Kotki na Światowym Dniu Ochrony Środowiska – Happening „Worki sztuki dla środowiska”
Dzieci z grupy IV Kotki wzięły udział w Happeningu „Worki sztuki dla środowiska” zorganizowanego w naszym mieście z okazji Dnia Ochrony Środowiska, który obchodzony jest…
Czytaj więcej
Tarnowska Nagroda Filmowa
3.06.2024 gr. I Żabki i II Motylki wybrały się do kina Marzenie. W ramach 38 Tarnowskiej Nagrody Filmowej oglądnęliśmy bajki konkursowe „Bańka Fruwańka”, „Szmatkowe królestwo…
Czytaj więcej
Wycieczka Żabek do Straży Pożarnej
24 maja 2024 r. dzieci z grupy I Żabki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Maluszki dowiedziały  się na czym polega  praca strażaka.…
Czytaj więcej
Skip to content