POSPRZĄTAJMY RAZEM TARNÓW

21 kwietnia 2023

Dla uczczenia Dnia Ziemi dzieci z grupy IV ,,Stokrotki’’ włączyły się w wiosenną proekologiczną akcję ,,Posprzątajmy razem Tarnów’’, której organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa oraz Polski Związek Wędkarski. Dzieci wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na odpady oczyszczały ze śmieci tereny wokół zbiornika wodnego Kantoria, biorąc udział w działaniach edukacyjno-porządkowych wspólnie z placówkami oświatowymi oraz instytucjami naszego miasta. Ilość zebranych śmieci zwraca uwagę na to, że utrzymanie prawdziwego porządku i estetyki miasta wymaga zaangażowania całej lokalnej społeczności, a jego czystość zależy szczególnie od poczucia indywidualnej odpowiedzialności mieszkańców. Przedszkolaki na brzegu zbiornika wodnego spotkały łowiącego ryby wędkarza, a niektóre dzieci przyznały, że były na tym zielonym terenie miasta pierwszy raz, dlatego postanowiły w najbliższym czasie odwiedzić to miejsce z rodziną. Wiemy, że estetyczne i zadbanie otoczenie sprzyjało dobremu samopoczuciu, radosnemu przeżywaniu wspaniałych chwil, wspólnych zabaw  i ważnych spotkań.

Powiązane wpisy

Moje zęby
Starszaki z grupy V i VI rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego programu ,,Dziel się uśmiechem”. Podczas pierwszego zajęcia pt.: ,,Moje zęby” w ciekawy sposób przyswoiły zagadnienia związane…
Czytaj więcej
Dzień Kredki w grupie II
Dzień Kredki – piszemy list do św. Mikołaja.
Czytaj więcej
Koncert muzyczny
W dniu 28 listopada  2023 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert  muzyczny – Banjo – instrumenty szarpane.  Koncert  prowadziła „Pracownia Jaszczur i Przyjaciele”.…
Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.…
Czytaj więcej
„Działamy” – happening artystyczny w ramach projektu ZABAWA SZTUKĄ
„Działamy” – pod takim hasłem odbył się happening artystyczny w naszym przedszkolu. Wspólne tworzenie dzieła sztuki było kolejnym zadaniem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa…
Czytaj więcej
Festiwal „Śpiewaj z nami” 2023.
24 listopada w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXVII festiwalu ,,Śpiewaj z…
Czytaj więcej
Skip to content