„Podróżuję w stylu eko”,

21 października 2022

 I miejsce w Konkursie plastyczno-ekologicznym „Podróżuję w stylu eko”, którego organizatorem  był Urząd Miasta Tarnowa. Konkurs organizowany był w ramach Kampanii edukacyjnej w tarnowskich placówkach oświatowych: „Ratujmy naszą planetę – zamiast zmieniać środowisko, zmieńmy siebie”.  Dzieci z grupy VI przygotowywały pracę konkursową od 14.09.22r. przygotowując elementy pracy etapami. Do pracy zostały wykorzystane materiał przeznaczone do recyklingu takie jak: karton, skrawki ze ściereczki kuchennej poliestrowo-wiskozowej, elementy z okładki na zeszyty, słomki plastikowe, zakrętki, patyczki kosmetyczne, pianka PCV, rolki tekturowe, długie wykałaczki, patyczki drewniane, siatka przemysłowa plastikowa, folia bąbelkowa, sznurek jutowy, farby plakatowe, pinezki, klej. Praca została ukończona 19.09.22r. Cele, które nam przyświecały to m.in. : zwiększenie świadomości ekologicznej u dzieci – motywowanie do pogłębiania wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności, pomysłowości oraz umiejętności pracy w grupie.

Powiązane wpisy

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji,…
Czytaj więcej
JESTEŚMY RAZEM – WSPIERAMY
30 marca (czwartek) dzieci z grupy II i VI uczestniczyły w pochodzie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem ,,Jesteśmy razem – wspieramy”. Pochód…
Czytaj więcej
Pisankowy Desant
30 marca 2023 r. grupa V Żabki wzięła udział w Akcji Pisankowy Desant.2023. W samo południe wraz z dziećmi z innych przedszkoli  Tarnowa  dekorowały drzewka…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne Biedronki już wiedzą
 W dniu 29.03.2023 r.  w grupie III Biedronki realizowano  Ogólnopolski Program Edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.  Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i poznawały…
Czytaj więcej
Budka lęgowa – Żabki
Powroty ptaków – konstruujemy i wieszamy budkę lęgową dla szpaków – dziękujemy p .Grzegorzowi za pomoc.
Czytaj więcej
Skip to content