Piramida zdrowego żywienia

23 października 2023

Dzieci z grupy Motylki dzięki piramidzie żywienia  dowiedziały się jak komponować pełnowartościowe posiłki. Podczas zajęć  klasyfikowały żywność na tę zdrową oraz niezdrową.  Zajęcia dostarczyły wiele korzyści i informacji zdrowotnych.
               Nauczyciel opowiada o wartościach odżywczych warzyw/ owoców. Anastazja umieszcza szynkę na piramidzie żywienia. Tomek umieszcza rybę na piramidzie żywienia. Kacper umieszcza chleb na piramidzie żywienia.

                                    Piramida zdrowego żywienia Piramida zdrowego żywienia Piramida zdrowego żywienia

Powiązane wpisy

Owocowe jeże
Owocowe jeże – zajęcia kulinarne w grupie „Motylków”-  rozwijanie percepcji zmysłowej, uświadamianie  jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu, wdrażanie do zdrowego odżywiania.…
Czytaj więcej
„Kto przegoni bakterie?”- zabawa sensoryczna.
Zabawa sensoryczna z wykorzystaniem żelowych woreczków- ćwiczenia motoryki małej oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.        
Czytaj więcej
„Myjemy ręce”- praca plastyczna
Praca plastyczna z wykorzystaniem baniek mydlanych oraz materiałów nietypowych- słomek.                              …
Czytaj więcej
Praca plastyczna „Leśne zwierzęta”
Praca plastyczna „Leśne zwierzęta „  z wykorzystaniem  materiału przyrodniczego- jesiennych liści.                            …
Czytaj więcej
Urodziny Adasia
Dziś w przedszkolu swoje 4 urodziny wspólnie z kolegami i koleżankami świętował Adaś. Życzymy Ci Wszystkiego Najlepszego, dużo zdrówko i samych radosnych dni !!!!!
Czytaj więcej
Skip to content