Mała kuchareczka zna podstawowe nawyki żywieniowe

9 maja 2024

We współczesnym świecie pojawia się konieczność pokazania dzieciom pozytywnych wzorców zachowań i kształtowania u nich prawidłowych postaw prozdrowotnych. Dzieci z grupy ,,Stokrotki” odwiedziły przedszkolną kuchnię. Wizyta pozwoliła na poznanie pracy w kuchni. Dzieci miały możliwość ważenia na kuchennej wadze szalkowej i elektrycznej. Używały do tego produktów spożywczych wykorzystywanych podczas gotowania. Przy pomocy pań kucharek i pani intendentki na jednej szalce kładły ważony towar, a na drugiej odważniki. Ramiona wagi równo ustawionej wskazywały, że towar został prawidłowo zważony – na obu szalkach był taki sam ciężar. Dzięki wizycie dowiedziały się jak odżywianie i to co jemy wpływa na nasze zdrowie. Dieta z odpowiednimi składnikami odżywczymi dostarcza dzieciom energii i siły do codziennych aktywności. Ukształtowana została postawa przestrzegania zasad prozdrowotnych. Przy okazji zwrócono uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w kuchni. Od dzisiaj dzieci będą pomagać rodzicom w gotowaniu.

Powiązane wpisy

Stokrotki na wycieczce w Straży Pożarnej
14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” były w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się…
Czytaj więcej
Marchewkowe wyzwanie
                                                 …
Czytaj więcej
Warsztaty pod tytułem Equinox
Dnia 8.05.2024r. grupa V Stokrotki  odwiedziła Biuro Wystaw Artystycznych mieszczące się w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Dzieci uczestniczyły w Warsztatach wokół wystawy Kingi  Nowak pod…
Czytaj więcej
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni
Dnia 6 maja starszaki z naszego przedszkola z grupy ,,Stokrotki” pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.  Odbyły pobyt edukacyjny pt. ,,Królestwo Skarbnika”, podczas…
Czytaj więcej
Dzień Tańca
W poniedziałek 29 kwietnia obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Tańca. Dla dzieci w wieku przedszkolnym taniec jest formą aktywności przejawiającej się w określonej formie ruchowej oraz sposobem…
Czytaj więcej
Skip to content