Konkurs Kolęd i Pastorałek “Śpiewajcie i grajcie Mu….

18 stycznia 2023

W dniu 18.01.2023 r. odbył się naszym Przedszkolu XI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS  KOLĘD  I PASTORAŁEK „Śpiewajcie i grajcie Mu…” Wszystkich przybyłych gości witała  grupa kolędnicza tj. Karolina, Kinga Leon oraz Bartosz z grupy V. Konkurs otworzyła grupa VI integracyjna utworem „W drodze do stajenki”   Muzycznej Kurtyny. Występ przygotowała Pani Karolina Krasoń Bradło oraz Beata Słowik. Losowaliśmy kolejność występów a Jury oceniało wykonania wszystkich grup wyznaczając punktację.  Przedstawiamy wszystkich uczestników naszej uroczystości:
Przedszkole nr 1  z Oddziałami Integracyjnymi  Kolęda „Skrzypi Wóź, wielki mróz ”   grupa dzieci sześcioletnich – przygotowana przez Panią Ewę Pisarską
Przedszkole nr 5 Michalina, Nadia, Ania, Jaś oraz Łucja grupa cudownych sześciolatków, którzy zaprezentowali utwór „Do stajenki” Adama Szafrańca. Grupę przygotowała Pani Anna Turaj
Przedszkole nr 14 Gospodarze dzisiejszego spotkania. Grupa dzieci sześcioletnich. Amelia, Milena, Oliwia, Ada oraz Natalia w utworze „Grajmy Panu” . Grupę przygotowała Pani Bernadeta Uszko
Przedszkole nr 17 Przedszkolaki pod batutą Pani Marii Ostrowskiej. Grupa dzieci 5-6 letnich tj. Maksymilian, Paulinka, Maliwnka i Ada w utworze „Pastuszek Bosy”
Przedszkole nr 26„Kołysanka dla dzieciątka” to tytuł utworu Baśniowej Kapeli. Utwór wykonywała solistka Marysia z przedszkola nr 26. Marysię przygotowała Pani Martyna Marciniec.
Przedszkole nr 27Grupa dzieci 5-6 letnich z Przedszkola nr 27 – po raz pierwszy na naszym konkursie. Wiktoria, Ola, Weronika , Jacek i Miłosz w utworze „Małe Aniołki – Bartosza Szułakiewicza . Grupę przygotowały Panie Joanna Kłósek oraz Ewa Zych
Przedszkole nr 34 Julia, Zofia, Karolina oraz Michał  oraz instrument w utworze Rafała Huszno „Gwiazdo Leć”. Grupę przygotowała Pani Marta Kubis
Po części konkursowej mieliśmy przyjemność wysłuchać Igor Kotryza -czterolatka  z grupy II naszego przedszkola w utworze „Była noc”.  Igora przygotowały Panie Aldona Ptak oraz Agata Skrobiś. Po smakowitym poczęstunku wszyscy razem kolędowaliśmy i tańczyliśmy razem. Nagrodą dla dzieci były występ wszystkich Pań w utworze „Oj maluśki, maluśki” za który punktację przyznawały dzieci : ) Jury uznało jednogłośnie, że wszystkie przedszkola otrzymują miejsce I, za które otrzymały upominki, dyplomy, książkę oraz pamiątkowego Anioła 11-tej edycji konkursu…

 

 

Powiązane wpisy

Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
Nabór do Publicznych Przedszkoli na rok szkolny 2024/2025   Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 1 marca 2024 r. od godz.8.00 i trwać będzie do 22…
Czytaj więcej
Dni Otwarte
Dni Otwarte Przedszkola: 6 – 7 marca 2024 r. od godz. 9.30 – 11.00 ZAPRASZAMY
Czytaj więcej
Dzień Pizzy u Biedronek
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕🍕🍕. W grupie III Biedronki mogliśmy poznać historie powstawania pizzy 🇮🇹, jakie są najpopularniejsze rodzaje 🧀🍅🥫🫑🌶️🍕Obejrzeliśmy ciekawy film, tworzyliśmy…
Czytaj więcej
Dzieci z grupy Biedronki w szeregach Klubu Wiewiórka
8 lutego 2024 r.  w grupie III odbyło się spotkanie integracyjne starszaków z młodszymi kolegami przedszkolnymi z grupy ,,Biedronki” podczas którego powitano najmłodszych przedszkolaków w…
Czytaj więcej
Przedszkolaki w tarnowskim teatrze
W dniu 7 lutego 2024 r. przedszkolaki wybrały się Tarnowskiego Teatru 🎭 na spektakl „Pożarcie Królewny Buletki” autorstwa Macieja Wojtyszko. Oto skrót historii którą obejrzały…
Czytaj więcej
Cebulowe wyzwanie
06.02.2024 r. dzieci z  grupy „Motylki” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Witaminki”, zapoznały się z cebulą Celiną. Przyjrzały  się budowie cebuli, poznały jej rożne…
Czytaj więcej
Skip to content