Kolej dawniej i dziś – Galeria Panorama

6 października 2022

Dnia 6 .10. 2022r. dzieci z grupy V Żabki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ,, Kolej dawniej i dziś’ w Galerii ,,Panorama’’. Z prezentacji multimedialnej przedszkolaki dowiedziały się : kiedy powstała pierwsza kolej, jak wyglądał i jak się porusza parowóz, lokomotywa spalinowa, lokomotywa elektryczna, maglev – kolej magnetyczna, pendolino. Poznały historię Dworca Kolejowego w Tarnowie. Z klocków drewnianych wybudowały Kolej Galicyjską i pokolorowały pociągi na magnesie. Zwiedzając perony poznały rodzaje pociągów  i zasady bezpiecznego zachowania się na dworcu kolejowym.

Powiązane wpisy

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji,…
Czytaj więcej
JESTEŚMY RAZEM – WSPIERAMY
30 marca (czwartek) dzieci z grupy II i VI uczestniczyły w pochodzie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem ,,Jesteśmy razem – wspieramy”. Pochód…
Czytaj więcej
Pisankowy Desant
30 marca 2023 r. grupa V Żabki wzięła udział w Akcji Pisankowy Desant.2023. W samo południe wraz z dziećmi z innych przedszkoli  Tarnowa  dekorowały drzewka…
Czytaj więcej
Skąd się biorą produkty ekologiczne Biedronki już wiedzą
 W dniu 29.03.2023 r.  w grupie III Biedronki realizowano  Ogólnopolski Program Edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.  Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny i poznawały…
Czytaj więcej
Budka lęgowa – Żabki
Powroty ptaków – konstruujemy i wieszamy budkę lęgową dla szpaków – dziękujemy p .Grzegorzowi za pomoc.
Czytaj więcej
Skip to content